Okunma

Suçun Sebebi Oyunlarmış


31 Ağustos 2009 Pazartesi 07:02
Suçun Sebebi Oyunlarmış

Yaptığı hareketler ve söylediği sözlerle uluslararası arenada adından sıkça söz ettirmeyi başaran Venezuela lideri Hugo Chavez, ülkesinde inanılmaz boyutlara ulaşan suç oranının önüne geçebilmek için şiddet içerikli video oyunların ve oyuncak silahların satışını yasaklamak üzere. Hükümet yetkilileri bu yasağın sokaklarda artan şiddeti azaltacağını düşündüklerini belirttiler.

Yasağın yasalaşması için önce meclisten sonra da Hugo Chavez’den onay alması gerekiyor. Chavez ve yakın çevresinin bu yasağın yasalaşmasına büyük önem verdikleri ve video oyunlarının Venezuela gençlerini etkileyerek onları şiddet eğilimli hale getirdiğini düşündükleri belirtiliyor.

Venezuela, Güney Amerika’daki en tehlikeli ülkelerden biri. Başkent Caracas’ta uyuşturucu çeteleri arasında çıkan çatışmalarda her gün düzinelerce insan hayatını kaybediyor. Ülkede 1999 yılından bu yana geçen 10 yıllık dönemde 100 bin kişinin cinayete kurban gittiği belirtiliyor. Başkan Hugo Chavez bu sayıyı reddetse de kendisinin de ülkesindeki suç oranından hiç memnun olmadığı biliniyor.

:: Video oyunları insanları şiddet eğilimli yapabilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Suçun Sebebi Oyunlarmış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Suçun Sebebi Oyunlarmış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suçun Sebebi Oyunlarmış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "