Okunma

Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor?


30 Haziran 2018 Cumartesi 21:00
Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor?

Surface, ilk olarak tablet olarak karşımıza çıkmış, geçen yıl ise Macbook Pro ile yarışacak düzeyde masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarıyla son olarak herkesin beğenisini kazanmıştı.Telefon pazarından elini eteğini çeken firmanın Surface marka bir telefonla akıllı telefon piyasasına iddialı şekilde gireceği ise uzun yıllardır dilden dile dolaşan bir masal edasıyla anlatılıp duruyor.

Surface çift ekranlı olabilir

Verge sitesinin Microsoft’tan aldığı resmi olmayan bilgiye göre Andromeda kod adlı bir Surface akıllı cihaz hazırlık aşamasında ve 2018’in son çeyreğinde piyasaya çıkma ihtimali var. Microsoft’un iki yıldır üzerinde çalıştığı cihaz patentlerde, raporlarda ve işletim sistemi referanslarında birçok kez ortaya çıktı.

Aslında karşımıza çıkacak cihazın akıllı telefondan çok bir tür cep bilgisayarı formunda olacağına dair iddialar var. Bu konuda Microsoft yetkilisinin cep boyutunda bir bilgisayar olarak tanımladığını söylemek gerekiyor. Her ne kadar Microsoft bu konuda resmi bir yorum yapmamayı tercih etmiş olsa da karşımıza katlanabilir ve çift ekranlı taşınabilir bir bilgisayar formu çıkacak gibi görünüyor.

surface

Teknoloji dünyasının David Breyer tarafından ortaya atılan 3D konsept çizimde karşımıza çıkan forma yakın bir tasarım beklendiği söylenebilir. Surface markalı bir telefon her ne kadar heyecan verici olsa da altı yıldır Microsoft’un telefon çıkarma iddiası olduğunu unutmamak gerekir. Daha önce de kullanıcıyı heyecanlandıran konsept telefon tasarımları gördük. Şimdiye kadar ise Microsoft hiçbirini gerçekleştirmedi. Firmanın Windows Phone cihazlarda ağzının fena halde yandığı düşünülürse, bu konuda emin adımlarla ilerleme çabasını normal karşılamak gerekir. Özellikle Microsoft’un şimdiye kadar akıllı telefon piyasasına adım atacağına dair resmi bir açıklaması olmadığını da hatırlatalım.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor?”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Microsoft’un mobil sahalarına dönmesini çok isterim’de şuan kullandığımız telefonlar zaten bilgisayar değilmi. Akıllı telefon demek hafif kalıyor bence. Süper telefon yada pocket pc diyebiliriz. 8gbRam, 64 yada 128gb hafızası olan bir makineye telefon demek bana saçma geliyor. Ben tam iki yıldır bilgisayara elimi sürmedim bilgisayarı demonte edip kilere kaldırdım, elimdeki makina herşeyime yetiyor hayatım onda saklı daha ne diyeyim. Işi gereģi pc kullanmak zorunda olanlar yada oyuncular onların durumu farklı tabi.

  2. Anonim dedi ki:

    Gelecekteki ceptelefonları buna benzeyecek

  3. I8 dedi ki:

    Bu.2 gune kalmaz ortadan ikiye kirilir henuz cok erken bunlar icin

" Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Surface Phone gün yüzüne mi çıkıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "