Okunma

Suriye Facebook’u Yasakladı


18 Eylül 2009 Cuma 23:56
Suriye Facebook’u Yasakladı

Facebook‘un, Golan Tepelerinde yaşayan kullanıcılarının ülkelerini İsrail olarak belierlemesine izin vermesinden sonra Suriye hükümeti siteye erişimi yasakladı.

Golan Tepeleri 1967 yılında yaşanan savaşta İsrail tarafından ele geçirilmiş bir bölge fakat halen Suriye toprağı statüsünde bulunuyor. Ayrıca Lübnan da bölgede hak iddia ediyor. Bu durumdan dolayı bölgenin kimin kontrolünde ya da kime ait olduğu konusunda ülkeler arasında bir fikir birliği yok.

Geçtiğimiz günlere kadar bölgede yaşayan Facebook kullanıcılarının ülke olarak İsrail‘i seçmesine izin vermiyordu. Sitenin buna izin vermesinin üzerine Suriye‘nin tepkisi gecikmedi ve siteye erişimi tüm ülkede yasakladı.

:: Suriye’nin bu hamlesini haklı buluyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Suriye Facebook’u Yasakladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Suriye Facebook’u Yasakladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Suriye Facebook’u Yasakladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "