Okunma

Sürpriz Faturaya Son


25 Ağustos 2009 Salı 09:10
Sürpriz Faturaya Son

Vodafone Türkiye, 3G+ servislerinde uyguladığı müşteri dostu “Fatura Stop” uygulaması ile fark yaratıyor. Tüm Vodafone abonelerinin, 3G+ servislerini gönül rahatlığıyla kullanabilmesi amacıyla hazırlanan “Fatura Stop” uygulaması ile abonelerin yüksek faturalarla karşılaşmalarına izin verilmiyor.

Vodafone Türkiye Satış ve Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kızıldağ Vodafone abonelerine özel hazırlanan “Fatura Stop” uygulaması ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Müşterilerimizi koruyan ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkartan “Fatura Stop” ile tavan fiyat uygulamamızla abonelerimizin sürpriz fatura tutarıyla karşılaşmalarına izin vermiyoruz. “Fatura Stop” sayesinde, hem ön ödemeli hem faturalı abonelerimiz, standart tarife kullanımlarında ve aylık 250 MB, 1 GB ve 5 GB’lık 3G+ mobil internet paketi kullanımlarında veri aşımı gerçekleştirdiği taktirde belirlenen tavan fiyatının üzerine hiç bir ek ücret ödemeyerek –limitsiz- kullanım imkanına sahip oluyorlar.

 

Özgürce interneti kullanmaya devam ederken, faturalarının tutarına sınır geliyor.

 

Fatura Stop ile örneğin 1GB’lık mobil internet paketinden yararlanan bir Vodafone 3G+ mobil internet abonesi, aylık 30 TL ödüyor. Abone, paket aşım ücreti olarak her 100 MB için 5TL ödüyor ancak “Fatura Stop” hizmeti sayesinde ne kadar veri kullanırsa kullansın, toplam faturası hiç bir şekilde ayda 100 TL’yi geçmiyor. Vodafone aboneleri bu sayede ayda 100 TL’ye limitsiz internet kullanma imkanına sahip oluyorlar.

Özetle Vodafone’un günlük internet paketlerinde maksimum 5 TL/35 kontör, aylık paketlerde maksimum 100 TL/ 700 kontör üstü tutarlar ücretlendirilmeyerek abonelere limitsiz kullanım imkânı sağlanıyor. Bu sayede Fatura Stop özelliği taşıyan internet paketlerindeki adil kullanım miktarı uygulaması ile faturaların aşırı yükselmesinin önüne geçiliyor ve faturaların abonelerin korkulu rüyası haline dönüşmesi engelleniyor.

:: Vodafone’un bu kampanyası için ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Sürpriz Faturaya Son”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  fatura kontrolü güzel de 1 kb 9 kuruş ve düşük hız da ayrı güzel 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel bi uygulama, umarım diğer gsm operatörlerine de örnek olur, bu uygulamadan ötürü vodafone u kutluyorum.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Vodafone 5GB paketi hariç diğerlerinde VOIP ve P2P yi kapatıyor. P2P yi bilmeyen yoktur. VOIP için özetle sesli görüşme hizmetleri dersek vodafone MSN, skype vb. de sesli görüşmeyi kapatıyor. Diğer operatörde ise böyle birşey yok. Çok ucuz konuşmayı engellemek nasıl bir mantık? Sayın editör keşke bunu da yazsaydın.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Kampanya güzel olabilir fakat kullanan arkadaşlar pek menun değiller çünkü gsm servislerinin dedikleri gibi her yerde bağlantı sağlanamıyor. Yani alt yapıları hala hazır değil genelde şehir merkezlerinde bağlantı sağlanabiliyor. Dikkat edin…

" Sürpriz Faturaya Son konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sürpriz Faturaya Son ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sürpriz Faturaya Son ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "