Okunma

SWTOR Çok Hızlı Büyüyor


20 Aralık 2011 Salı 08:47
SWTOR Çok Hızlı Büyüyor

Bioware’in henüz piyasaya sürdüğü yeni MMO oyunu Star Wars The Old Republic, tahminlerin üzerinde bir satış rakamına ulaştı. Şu anda, oyunun 140 sunucusu üzerinde tam 1.5 milyon oyuncu, Star Wars dünyasını keşfediyor. Halen en fazla kullanıcıya sahip MMO oyunu olan World of Warcraft’a en büyük darbeyi vurması beklenen Star Wars’un, ilk etaptaki atağı bakalım nereye kadar gidecek. Hep beraber beklemedeyiz.

:: Sizce Star Wars, düşüşe geçmiş olan WoW’un yerini alır mı?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “SWTOR Çok Hızlı Büyüyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Wow da elbette hatalar oldu. Ama böylesi değil. Aldığınız oyunu oynamak için tekrar para verditmedi. Bu arada WARCRAFT oynayanlar bilirler bir quest yapınca PANDARIA açılıyordu. Nerde var diyen arkadaşın bunu bilmemesi tuhaf. EAGames bizleri aşağılıyor. Bioware bizleri aşağılıyor. Korsan cennetiymiş***** de korsan ne gezer diyen olmuyor bunlara. (Özel server konusu hariç bundan şikayet ediliyorsa o oyunun güvenliğinde ciddi problem var demektir. ) Blizzard’ın en azından böyle bir yaklaşımına şahit olmadım. Tek şikayetimiz Türkçe Serverleri neden yok olmalıydı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bence sektörün yeniliğe ihtiyacı var, swtor’ur wow’un yerini doldurup doldurmamasından ziyade bana hangi firma yenilik sunabilir diye düşünüyorum. bununda karşılığı elbette Arenanet ve Guild Wars 2. İncelemenizi tavsiye ederim.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  wow artık kendini tükettiği için millet (ben dahil) başka oyunlara kaçmıyor mu? 4 sene oynadım ama son nokta pandalar oldu. hangi kitapda pandalardan bahsediliyor wow tarihinde(kitaplarında) böyle bir ırk var mı? dk’den sonraki hero class ne peki? donald duck mı? artık 15 yaş altı hedef kitlesi oldu wow için sanırım, pandalarla da tribüne oynamaya başladı ***** önce 14 milyon’a dayanan wow 10 milyon’a düşmedi mi? swtor’a kaçanlardan sonra kaça düşecek bakalım? ayrıca insanların swtor’a geçmesi swtor’un daha iyi olup olmaması değil blizzard’ın aldığı kararlarla insanları wow’dan kaçırır hale getirmesi bence. Ayrıca en başlarda biz ultima online vb. oyunların hatasına düşüp oyun içi itemları parayla satmıyacağız demişlerdi şimdi trade edilir petler satmaya başlamadılar mı? 20$’a pet alıp ah’da 19k-35k ‘ya satılmıyor mu? Yine wow oynarken hiç mi 3-4 gün unable to connect hatası bağlanılmadı? yada repair etmeye çalışıp game client’ı daha da bozmadı mı? o 14gb. ‘lar baştan download edilmedi mi? dvd’den oyunu kurup patchleri indiremediğimiz için haftalarca hiç mi beklemedik?
  Dediğim gibi o daha iyi veya bu daha kötü değil tamamen oynadığınız evren üzerinde alınmış kararlarla ilgili bence..aldığınız kararlarla bir anda milyonları kaçırtıp milyonları çekebilirsiniz…saygılar

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Blizzard oyunlarını tanıyanlar bilenler arasında WOW oynayanların ortak kabul ettikleri bir slogan vardır. “Blizzard daha iyisini yapana kadar en iyisi WOW” MMORPG alanında 7 yılı WOW olmak üzere GuildWars Conan RIFT WarhammerOnline dahil bir çok oyunu bilen ve oynayan biriyim. Şu ana kadar bir tek GuildWars’ın yaklaşabildiği (o da Blizzarddan ayrılan bir ekip olduğu için) oyun ve oyuncu kalitesine rakip olabilecek yeni nesil hiç bir oyun (buna TOR dahil ) maalesef yok. TOR un beta testerlerinden biriyim. WOW’un tahtını yıkabilecek bir oyun değil. Herşeyden öncesi EAGames’in yaklaşımı çok kötü. Alenen ırkçılığın bu kadarına pes. Avrupalı ABD li oyuncu iyidir diğerleri kötüdür yaklaşımı var. Biz de Asyalı kabul edildiğimizden bize de aynı muamele sürüyor. Şu an SWTOR başladı ve Türk oyuncular yok. (Yurtdışından oyun alanlar hariç) İsminden yola çıkıp gelenler sistemin düzgün kurulmamasından kaynaklanan “elinizdeki ürün kodu kullanıldı” gibi saçma sapan ve düzeltilemeyen hatalarla karşılaşıyorlar.
  Bunlar kısa sürede WOW a geri dönecektir. Şunu söyleyebilirsiniz bunlar daha önce de WOW’da da yaşanmadı mı? Hayır. Kredi kartları ile alakalı problemler hariç ürün kodlarının sisteme girilmesindeki bug yüzünden bu yaşananların hiç biri yaşanmadı. 7 yıl önceki WOW sisteminde böyle zırva yoktu. Düşünün para vermişsiniz sisteme girerken en ufak bir hata da ekranınız uçtu. Nasılsa orjinal ürününüz var değil mi? Ne olacak girip tekrar yapabilirsiniz? Ancak “bu ürün kullanılmıştır” hata mesajı ile karşılaşılıyor ve aradan geçen 4 gün sonra otomatik mesajla problemin çözülmesi için müşteriden sabretmesi isteniyor. Ekranınızın uçmasıyla anlıyorsunuz ki paranız da uçmuş. (Eğer beklemeye tahammülünüz yoksa tabi)

 5. SDN Okuru dedi ki:

  13 Avro

 6. Ja.McFly dedi ki:

  aylık ne kadar bilen var mı?

" SWTOR Çok Hızlı Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere SWTOR Çok Hızlı Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda SWTOR Çok Hızlı Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "