Okunma

Symantec’in Özrü


25 Haziran 2007 Pazartesi 13:00
Symantec’in Özrü
Symantec‘in bir ay önce duyurduğumuz hatası sonucu zarar gören bilgisayar sayısının 50.000 civarında olduğu belirlendi. Zarar gören bilgisayar sahipleri, olaydan sonra Symantec‘ten zararlarının karşılanmasını talep etmişlerdi. Symantec de bu talihsiz kullanıcılara cevap olarak 12 aylık Norton Antivirus güncellemelerini ve Norton Save & Restore 2.0 yedekleme yazılımını ücretsiz olarak verecek. Ayrıca şirket kullanıcılarına şirketlerinde bulunan zarardan etkilenmiş bilgisayar sayısı kadar Symantec Ghost Solution Suite lisansı verilecek. Symantec bu teklifini bir "iyi niyet göstergesi" olarak tanımlıyor.

Bize Göre Değil

Yararlanmak isteyen kullanıcılar 27 Haziran-15 Temmuz arasında ayrı bir siteden başvuru yapmalılar. Symantec‘e bu olay sonrasında çeşitli davalar açıldığını da belirtelim. Şirket yaptığı açıklamada bu hediyelerin kullanıcıları davadan vazgeçirmek amacı taşımadığını belirtti, siz ne kadar inanırsınız bilemeyiz. Türk olmanın verdiği parlak zekâyla "iyiymiş, ben de hediye alayım" diye düşünenlerse başvuranların Norton Antivirus‘lerini doğrulamaları gerektiğini ve çeşitli sorular sorularak zarar gördüklerinden emin olunacağını hatırlatalım. Ayrıca başvuru sitesinin Çince olması da ufak bir sorun 🙂

Bilgi için: Symantec

Yazar:
Saner Apaydın
SDN http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Symantec’in Özrü”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çince sorun değil ingilizcesi olan google translate yardımıyla siteyi ingilizceye çevirir ve halleder işini 🙂

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim insanlarımız neden kıl tüy ot takıp durur Bİraz geniş bakın olaya
  Kendinizi bu yazıyı yazanların yerine koyarak eleştiri yapın. Emeğe biraz Saygı Gosterin.

  Anadolugençlik…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ya norton hedıye degıl basa bela olur ancak .

 4. SDN Okuru dedi ki:

  hediye almak için buraya girmeye gerek yok ***** chat üzerinden teknik desteğe adamla kanka oluyosunuz veriyo zaten 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Türk olmanın verdiği parlak zek

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Aklımız hemen hainliğe çalışmasın ya, sanki crackli kullanmak istesek crackleyemiyoz.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  başvuru forumu çince olsun siz daha önce google translate yayınlamadınız mı bu sitede

" Symantec’in Özrü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symantec’in Özrü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symantec’in Özrü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "