Okunma

Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası


15 Mayıs 2009 Cuma 10:05
Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası

Symbian tabanlı cihazlarda bir özellik olarak yeniden başlatma yahut seçmeli kapatma özellikleri varsayılan olarak sunulmuyor. Üçüncü şahıs yazılım konusunda çok geniş bir arşive sahip olan Symbian bu konuda da ciddi seçeneklere sahip.


Windows 7 temalı SDN arayüzü 🙂

Anlatacağımız uygulama birbirini tamamlayan birkaç aracın bir araya gelmesinden oluşuyor. Öncelikle EQ Shutdown aracından bahsedelim. Bu araç sayesinde Symbian cihazınızda tek tuşla kapatma özelliğine kavuşmuş oluyorsunuz. Uygulamayı yükleyip menüden yahut taşıdığınız daha kolay bir kısayoldan tıklayarak kapatma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

EQ Restart ise tıpkı EQ Shutdown gibi kurulduktan sonra menüye simgesi yerleşiyor. Uygulamanın farkı ise cihazı tam olarak kapatmak yerine, Symbian cihazlarda mevcut olmayan bir özellik olarak yeniden başlatabiliyor.


Kapanma süresini istediğiniz gibi belirleyebiliyorsunuz

Uygulama, yukarıda bahsettiğimiz iki ayrı uygulamayı kullanarak bunların işlevlerini zamana dayalı olarak sesli ve görsel olarak kapatmaya yarıyor. Windows 7 teması ve SDN özel tasarımıyla Symbian os9 cihazınıza şıklık ve kullanışlılık katacak.

Tüm Symbian os9.xx cihazlarda çalışabilen uygulamayı kullanabilmek için buradaki linkte yer alan dosyalardan öncelikle EQ Shutdown ve EQ Restart dosyalarını kurun. Ardından diğer ana dosyayı kurarak çalıştırabilirsiniz.

:: Uygulama ile ilgili görüşlerinizi forumda tartışıyoruz.


Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Özenti mi desem ne desem 😀

    Şu an Windows Mobile 6.5 (Resmi olarak 6.1 var) dururken Symbian kullanıyorlar. Ãœstüne windows’a benzetmeye çalışıyorlar. Ne yazık 😀

" Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’da SDN Özel Windows 7 Havası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "