Okunma

Symbian’da WordPress Blog Düzenlemek


20 Nisan 2009 Pazartesi 08:50
Symbian’da WordPress Blog Düzenlemek

WordPress, dünyanın en yaygın kullanılan içerik yönetim sistemlerinden (CMS) birisi olmasının temelinde şüphesiz ki açık kaynak kodlu yapısı, kolay kurulumu ve sürekli geliştirilen tema ve eklenti destekleri geliyor. Buna bağlı olarak da kullanımı kolaylaştırmak adına geliştirilen uygulamaların aslına bağlı olmaması düşünülemezdi. Wordmobi de mobil cihazlar için geliştirilmiş aslına bağlı bir 3. parti uygulama.


Symbian’da Blog ayarları ekranı

WordPress tabanlı blog’unuzun mobil anlarda da düzenlenmesini amaçlayan uygulama Symbian S60 3. sürüm cihazlar için geliştirilmiş ve geliştirilmeye de devam ediyor. Python tabanlı çalışan uygulama açık kaynak kod olarak sunuluyor.

Uygulama blog’unuzu düzenleyebilmeniz için güzel ve kullanışlı araçlar sunuyor. Sık kullanılan mobil özelliklerinin yanı sıra yazılarınıza doğrudan cihazınızın kamerasından resim ekleyebilmek gibi sıra dışı özellikleriyle dikkat çekiyor.


Zengin dil desteği

Çoklu blog hesabı ekleyebilme, resim eklemek için dahili dosya yöneticisi, eklenen resimleri blog’a göndermeden önce boyutlandırabilme, Twitter desteği, Proxy yeteneği programın son sürümüyle birlikte farklılık yaratan özelliklerinden. Bunun yanı sıra Almanca, Çince, Hollandaca, İspanyolca, İtalyanca, Portekizce, Romence, Türkçe, İngilizce dil destekleri cihazın kullanışlılığını katlıyor.

Uygulama hakkında bilgi almak için buraya tıklayabilir, 0.7.0 sürümünü doğrudan indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

:: Uygulama hakkındaki fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Symbian’da WordPress Blog Düzenlemek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Symbian’da WordPress Blog Düzenlemek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Symbian’da WordPress Blog Düzenlemek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "