Okunma

T-Mobile’dan Beklenmeyen Hareket!


18 Eylül 2010 Cumartesi 18:51
T-Mobile’dan Beklenmeyen Hareket!

Dün akşam T-Mobile‘da ilginç olaylar yaşandı. Firmanın resmi Twitter adresinden yazılan bir iletide, bir kullanıcılarının kullanıcı adı ve şifresi deşifre edildi! Bu ilginç olayın ardından takipçilerden biri, firmaya mesaj atarak bu hareketlerinin sebebi soruldu. Kısa süre içerisinde ileti silindi.

 

T-Mobile‘ın bu ilginç hareketinin ardından akıllara bazı sorular takıldı. Kullanıcıların kullanıcı adı ve şifre bilgilerine erişebilen yetkililer farklı, firmanın Twitter hesabını yöneten yetkililer farklı kişilerden oluşuyordu. Sorulardan ilki de bu noktada soruluyor; Firmanın o anda Twitter hesabını yöneten kişi, nasıl oluyor da bir kullanıcılarının özel bilgilerine erişebiliyordu?

 

 

Akla takılan bir diğer soru ise spesifik olarak o kullanıcıya karşı yapılan bir hareket miydi yoksa tesadüfen mi o kullanıcı kurban olmuştu? Bu soruların ardından firmadan gelen açıklamada ise, ilgili mesajın muhtemelen sadece kullanıcıya yollanacak bir direct message (özel mesaj) olduğu, fakat bir yanlışlık sonucu tweet olarak girilmiş olabileceğinden bahsedildi.

:: Sizce T-Mobile’dan gelen açıklama yeterli mi? Olay bir yanlışlıktan ibaret mi?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" T-Mobile’dan Beklenmeyen Hareket! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere T-Mobile’dan Beklenmeyen Hareket! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda T-Mobile’dan Beklenmeyen Hareket! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "