Okunma

Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı?


02 Ocak 2009 Cuma 18:27
Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı?

Internet Explorer’ın pazar payı, aralık ayında rekor bir düşüş gösterdi. Net Applications Inc. tarafından yapılan ölçümlerde, Microsoft‘un tarayıcısının pazar payının yüzde 1,6 puanlık azalma göstererek, %68,2 ile yılı kapattığı ortaya çıktı. Geçen yıl kullanıcılarının neredeyse yarısını sadece ekim ayından bu yana olan süreçte kaybeden Internet Explorer, geçtiğimiz yıla oranla toplamda %10,4 kayıpla yılı tamamladı.

Alternatifler Yükselişte

Diğer yandan, kasım ayında ilk kez %20 barajını aşan Mozilla Firefox, %21,3 pazar payıyla 2009’a merhaba derken, Apple’ın tarayıcısı Safari ise geçtiğimiz yıla oranla kendi pazar payında %41,9 büyüme gösterdi. Opera, kasım ayından bu yana yeni kullanıcılara ulaşmakta sıkıntı yaşayarak, %0,71’lik payını korudu. Bakalım bu yıl tarayıcı âleminde taşlar nasıl oynayacak.

:: Konuyla ilgili görüşlerinizi forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Net Applications
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    servet yüzde 0.71 in içinde

" Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tarayıcılar 2008’i Nasıl Kapattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "