Okunma

Tarayıcınızı Test Edin


14 Mayıs 2009 Perşembe 05:25
Tarayıcınızı Test Edin

Peacekeeper olarak adlandırılan bu test yazılımını uzun zamandır bekliyorduk. Beta sürümü olarak piyasaya çıkan bu ürün sonunda final sürümü ile meraklılarla buluştu.

Peacekeeper’i çalıştırmak için ilk önce web sayfasına bağlanıyorsunuz. Karşınıza çıkan web sayfasında herhangi bir kurulum yapmadan  test işlemini başlatıyorsunuz.

Peacekeeper ilk olarak sisteminizi tarıyor. Eksik olan ayarlar hemen tamamlanıyor ve birden çok Java uygulamasını çalıştırarak test’e başlıyor.

 

Tarayıcınızın performansını Peacekeeper ile test edin.

 

Bu yazılım esasında tarayıcınızın Web sayfalarında yer alan Javascript performansını ölçüyor. Sisteminizin hangi tarayıcı ile en iyi performansı elde edeceğinizi söylüyor.

Burada elde edilen sonuçlarla tarayıcıları birebir kıyaslamak mümkün. Örneğin, Internet Explorer tarayıcısı ile yaptığınız bu test’te, 1000’lik bir skor elde ettiğinizi var sayalım. Aynı sistemde Firefox tarayıcısında 2000’lik bir skor elde edildi. Bu sonuçlara bakarak Firefox’un Java uygulamalı bir web sitesinde iki kat daha hızlı olduğunu söylemek mümkün.

 

Sisteminizin en iyi tarayıcısını belirleyin.

 

Peacekeeper’i 400000 kişi kullandı. Yapılan testlerde en hızlı tarayıcı Chrome gözüküyor. Internet Explorer 8.0 birçok kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Fakat bu tarayıcı listenin en yavaş tarayıcılardan biri olarak gözüküyor.

Test’i başlatmak için tıklayın

:: Tarayıcınızı test edin ve sonuçlarını burada paylaşın.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tarayıcınızı Test Edin”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    evet, bir kurulum yapıyor otomatik. ama kurduğunu bile anlayamadım.

" Tarayıcınızı Test Edin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tarayıcınızı Test Edin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tarayıcınızı Test Edin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "