Taşınabilir Multimedya Player


22 Ağustos 2005 Pazartesi 14:00
Taşınabilir Multimedya Player

Ses, görüntü ve bilgiyi tek bir kutuda toplayan, tam 15 özelliğin bir arada bulunduğu MP500’ün önemli bazı işlevleri şunlar: Fotoğraf çekmek, MP3 müzik dinlemek, lirik dosya görüntülemek, video klip çekmek, video izlemek, ses kaydetmek, ses kayıtlarını dinlemek, USB disk olarak kullanmak, oyun oynamak, hesap makinesi, takvim, dünya saatleri, para birimi dönüştürücü, alarm, dosya gezgini.

Microtek MP500’ün üzerinde 2.5 inç renkli ekran bulunuyor. Son derece kolay kullanılan menüleri ile ekranda çekilen fotoğrafları ya da video filmleri izlemek mümkün. 5M piksel çözünürlüğü ile kaliteli fotoğraf çekimine olanak sağlayan MP500, standart bir fotoğraf makinesinde olması gereken tüm özelliklere sahip. Üç adet flaş modu olan ürün ile 2 ve 10 saniyelik zamanlamalı çekim ile kendi fotoğrafınızı da çekebiliyorsunuz.

MP500 ile aynı zamanda sesli video çekimi de yapılabiliyor. VGA (640×480) ve CIF (352×288) çözünürlükte ve saniyede 20-30 kare çekebilme özelliğine sahip. Video klip çekerken büyütme (8X) yapılabiliyor. Zengin fonksiyonlu video çekim yapabilme yeterliliği olan MP500 ile aynı zamanda 2.5 inç’lik LCD ekranından çekilen fotoğraflar ve filmler rahatlıkla izlenebiliyor. Aynı şekilde cihazın üzerinde bulunan hoparlörlerden filmleri sesli olarak izlemek de mümkün. Cihaza ayrıca kulaklık ya da harici hoparlör de takılabiliyor.

Microtek MP500ün önemli bir diğer işlevi de MP3 çalar olarak kullanılabilmesi. Cihaz üzerindeki MP3 düğmesine basarak doğrudan MP3 dosyalarına ulaşmak ve MP3 formatındaki müzikleri dinlemek mümkün. Dört ekolayzer seçeneği bulunuyor. Tek bir parçayı tekrar dinleme, tüm parçaları tekrar dinleme, sıralı çalma ve rastgele çalma gibi seçenekler de sunuluyor. Cihazın oyun özelliği de önemli. 6 adet oyun yüklü bulunan MP500, bu özelliği ile çocuk ve genç kitlesini hedefliyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.infronic.com

SDN
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Merhabalar,
Anlatılana göre ürün iyi, hoş ama ürünün fotoğraflarında ön planda olan ürünün kendisi değil bir bayan. Özellikle ana sayfadaki küçük fotoğraf bir portre gibi olmuş. Bu beni fazlasıyla rahatsız etti açıkçası. Ayrıca bu tür bir reklamı tercih ettiği için firmanın kalitesini de sorguladığımı belirtmeliyim. Herkese iyi günler…

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Özlem Hanım,

Ãœrünün tanıtımında estetik olan öğelerin kullanılması gayet doğal bence. Bunda bir kusur göremiyorum. Ortada cinsellik gibi bir başka alanı da konuya dahil eden durum yok gibi geliyor bana. Yok ama bu resimden tahrik olanlar ya da “ilkokula yeni başlayan kardeşim geceleri gizli gizli bu resme bakıp garip hareketler yapıyor” diyen SDN ziyaretçileri varsa bunun önlemini alırız tabi.

Anasayfadaki bayanın resmi ise tıpkı bir TV gibi görünmesi için bizzat tarafımdan eklenmiştir. Ãœrünün adı da taşınabilir multimedia player’dır zaten. Cepte taşınabilir eğlene merkezi.

Kendi düşüncelerimi size arz etmeye çalıştım ama sizin önerilerinizi de alırsam fena olmaz.

İlginiz için teşekkür ederim.

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Aslında sorun herhangi bir estetik öğe kullanılması değil, sadece bu estetik öğe ürünü gölgeleyecek kadar dikkat çekiyor bence. Yani ben ana sayfadaki fotoğrafa baktığımda ilk anda orada bir multimedia player değil bir bayan portresi görüyorum. Bana garip gelen bu oldu. Yani belki ürün fotoğrafının tamamı orada olsaydı daha normal gelebilirdi. Diğer yandan firma tarafından kullanılan estetik öğenin bir bayan fotoğrafı olmasının tesadüfi olmadığını düşünüyorum. Ama bu ayrı bir konu ve burada hiç değinmeyeceğim.
Dediğim gibi rahatsızlık duyduğum asıl nokta ürünün herhangi bir başka öğe tarafından gölgelenmesi oldu. Ön planda olan ürün olmalıydı. Aslına bakarsanız öyle çok dert edilecek bir durum yok, sadece bu konudaki düşüncelerimi belirtmek istedim. Kolay gelsin…

SDN Okuru
SDN Okuru
15 yıl önce

Kullanılan bayan fotoğrafının dikkat unsuru olarak ürünün önüne geçtiği konusunda hak veriyorum size.

Düşüncelerinizi nazikçe paylaştığınız için teşekkür ederim.

" Taşınabilir Multimedya Player konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Taşınabilir Multimedya Player ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Taşınabilir Multimedya Player ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  2. 2 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  3. 3 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  5. 5 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  6. 6 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  7. 7 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!
  8. 8 İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık İçerik platformlarının aile üyeliklerini karşılaştırdık
  9. 9 MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi MSI Optix MAG274QRF-QD monitör incelemesi
  10. 10 Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik Android telefondan iPhone 12 Mini'ye geçtik