Okunma

Team Diamond USB Bellek İnceleme


24 Temmuz 2009 Cuma 14:00
Team Diamond USB Bellek İnceleme

Artık neredeyse bilgisayar ile işi olan herkesin cebinde yer alan USB bellekler sadece kapasiteleri ve hızları ile değil, dış görünüşleri ile de bizlerin beğenisini kazanmaya çalışıyor.

Team Group’un Diamond serisi USB belleği de öncelikle dış tasarımıyla bizleri etkilemeye çalışan ürünlerden biri. Alüminyumdan yapılmış kapak kısmı ve üzerinde bulunan elmas görünümlü Swarovski kristal sayesinde ürün USB bellekten çok bir mücevheri andırıyor.

Tasarım ve boyutlar

Dış görünümünün yanı sıra boyutları ile de bizleri etkilemeyi başaran Team Group Diamond USB bellek oldukça hafif ve küçük. 28,6 x 13,2 x 3,2 mm’lik boyutlara sahip olan ürün sadece ve sadece 3 gr ağırlığında.

Boyutları ve ağrılığının bu kadar küçük olması sebebiyle hiçbir rahatsızlık çekmeden verilerinizi yanınızda taşımanıza olanak tanıyan ürün ayrıca kendi şıklığını tamamlayan bir askı kayışı ile beraber geliyor. İki uçlu olan kayış sayesinde USB belleğinizi anahtarlığınıza ya da cep telefonunuza kolaylıkla takabilirsiniz. Kayışın üzerinde ayrıca Team Group’un logosu da yer alıyor.

Kapasite ve performans

Boyutlarını ve tasarımını bir kenara bırakıp ürünün performansına göz atacak olursak 4GB kapasiteli Diamond’un yeterli seviyede bir hıza sahip olduğunu söylemek mümkün. 4,27 MB/sn’lik yazma hızı bizi çok etkileyemese de 29,7 MB/sn’lik okuma hızının başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Ürünün üzerinde 4 GB kapasite yazmasına rağmen, bilgisayarınıza bağladığınızda 3,72 GB kapasite görüyorsunuz. Bunun sebebi her zamanki gibi üretici firmaların 1 GB = 1000 MB formülünü kullanmalarından ileri geliyor.

Sonuç

Genel olarak bakıldığında performans için değil de dış görünüme önem verenler için tasarlanmış bir ürün olan Team Group Diamond USB bellek, hedefine ulaşan bir ürün.

Mücevhere benzeyen tasarımı ve taşıma kayışı ile gerçekten çok şık bir ürün olan Diamond, 4 GB’lık kapasitesi ve ortalama performansıyla da sadece dış görünüme önem vermediğini ortaya koyuyor.

Teknik özellikler

Team Group Diamond

USB Bellek

Kapasite: 4 GB
Arabirim: USB 2.0
Yazma hızı: 4,27 MB/sn
Okuma hızı: 29,87 MB/sn
Boyutlar: 28,6 x 13,2 x 3,2 mm
Ağırlık: 3 gr

Bilgi için: Akortek
Web: www.akortek.com.tr
Fiyat: 20 $ + KDV

:: Bu ürünün tasarımını beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Team Diamond USB Bellek İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Team Diamond USB Bellek İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Team Diamond USB Bellek İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "