Okunma

Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da!


30 Temmuz 2015 Perşembe 13:30
Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da!

Ülkemizde 4G ihale şartları gündemi meşgul ederken, Avrupalı telekomünikasyon devleri 5G projesi COMBO için İstanbul‘a geliyor.

Türkiye’de internet altyapısı denilince akla gelen ilk isim olan Türk Telekom Grubu, Eylül’de İstanbul’da gerçekleşecek olan COMBO Projesi zirvesine ev sahipliği yapacak.

Dünyadaki 5G teknolojisinin yol haritasını belirleyecek olan proje olarak lanse edilen COMBO‘ya Türkiye adına yalnızca Türk Telekom katılacak.

Amaç Tüm Ağları Ortak Mimaride Birleştirmek

Tüm dünyada artan veri trafiği ve gelişen ihtiyaçlar çerçevesinde sabit ve mobil ağları kaynaştırma yönünde AB ülkeleri tarafından geliştirilen COMBO projesi; sabit, Wi-Fi ve mobil ağ hizmetlerini tasarlanacak ortak bir ağ mimarisinde birleştirmeyi hedefliyor. Türk Telekom Grubu, ARGELA sayesinde AB’nin COMBO ile 5G konusunda attığı adımlara aktif destek veriyor.

14-17 Eylül 2015 tarihleri arasında İstanbul ARGELA ofisinde düzenlenecek COMBO Projesi değerlendirme toplantısında, Avrupa’nın dev operatörleri, en önemli üreticiler ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen akademisyenler 5G’ye dair son dönem faaliyetlerini ve 5G odaklı gelecek döneme yönelik hedeflerini masaya yatıracak.

Toplantıda telekomünikasyon sektörünün öncü firma ve kuruluşları 5G ve 5G’yi etkinleştirici teknolojiler, yazılım tanımlı ağlar, ağ sanallaştırması ve geleceğin şebeke yapısı üzerine çalışmalar yapacak. Toplantıda ayrıca, 5G standartlarının belirlenmesi ve bu konuda güç birliği için yol haritası oluşturulması yolunda da önemli adımlar atılacak.

:: Sizce ülkemiz 5G’ye ne zaman geçebilir?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  5g ye geçince hepinizi görürüm bam bam kullanırsınız

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Daha 3g nin bile çekmediği yerler varken ne 5g si ya

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Biz bu teknolojiyi görene kadar 8G falan yaparlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  3g sıkıntı çalışıyor 5g diyorsunuz bu neyin kafası

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Daha dogru dürüst 4g kullanamiyoruz, 5g'den bahsediyorlar hahahahahahaha

 6. SDN Okuru dedi ki:

  85.000 yasakli siteyle 5g'ye. Ulan herseyiniz sahte gosteriş be.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye 4G 4.5G için uğrasıyor. Diğer ülkeler Istanbul'da 5G toplantısı yapıyor şaka gibi.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  şimdi 5g diyorsunuzda 2025 yılına kadar 3g denen eski teknolojide kalıp. 2025 belkide 2030 her ne olursa. belkide 2050 olur. NEyse biz geçtik 5gye o zaman 5g çekmediğinde direk 3gyemi düşecek hat. o zaman ne fayda göreceğiz. zaten çekmiyor 3g bile düzgün şekilde. köye gittinmi 2gnin en alt seviyesinde çakılı kalıyorsun. bırakın bunları önce adam akıllı 3g verin sonra konusun.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  AKK HAYIR yeter arık 5g olsa ne yazar 8 mbt i zor veren 5G yi nasıl verecek!!!!!

 10. SDN Okuru dedi ki:

  turkiyeye 1g bile cok teknolojiyi bu kadar yavan kullanan baska kim var acaba

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Siz ilk akk yi kaldirin sonra 5g ye gecersiniz :Dd

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Toplantı güzelde biz ne zaman geçeceğiz 5g ye )

" Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Teknoloji Devleri 5G için İstanbul’da! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "