Telefonda Yapay Zek


01 Haziran 2005 Çarşamba 21:00
Telefonda Yapay Zek

kontrol altına alan “BirBakışta!” isimli yeni çözümünü duyurdu.

Şirketlerin telefon görüşmeleri üzerinde 360 derecelik görüş açısı kazanmalarını sağlayan ABAKUS 360 Çağrı Analiz Sistemi için geliştirilen yeni bir modül olan “BirBakışta!” ile şirket yöneticileri, telefonlardan yapılan özel görüşmeler ile ilgili kontrollerini birkaç saniye içinde tamamlayabiliyor. “BirBakışta!” modülünün en önemli özelliklerinden bir diğeri ise, çalışanlar üzerinde bunaltıcı baskı mekanizmaları kurmaya gerek kalmadan, sadece önemli maliyete neden olan özel görüşmeleri ortaya çıkarması ve tüm çalışanları rahatsız edecek uygulamalara girişmeden sadece bu görüşmeleri yapanların kontrol edilebilmesini mümkün kılması.

IPera Genel Müdürü Tolga Gündüz, bazı şirketlerin telefon giderlerini kontrol edebilmek için uyguladıkları bazı prosedürlerin daha büyük maliyetlere neden olabileceğinin altını çiziyor ve iyi tasarlanmamış analiz yazılımlarının neden olduğu koasa dikkat çekiyor. “Tüm çalışanlara aradıkları her numara için ay sonunda ‘kimi aramıştın’ diye sormak çok rahatsız edici” diyen Tolga Gündüz şunları söylüyor: “Binlerce telefon numarasını bu şekilde sorgulamanın neden olduğu mesai kaybı bir yana, sırf bu soruyla muhattap olmamak için çalışanların müşterileri de daha az araması belki başlangıçta telefon faturalarının azalmasını sağlıyor fakat aslında çok daha büyük maliyetlere neden oluyor. Şirketlerin yapması gereken, suistimal boyutuna varan görüşmeleri tespit etmek ve herkesi rahatsız etmeden sadece bu görüşmeleri yapan kişilere odaklanmak. Eskiden olanaksız gibi görünen bu uygulamayı şimdi “BirBakışta!” ile birkaç saniyede yapmak mümkün.

IPera’nın uzman mühendisleri tarafından geliştirilen yapay zeka algoritması ile sistem çok büyük bir doğruluk payı ile yüksek maliyetlere yol açan özel görüşmeleri artık tespit ediyor ve gerekli birimleri uyarıyor.

Daha fazla bilgi için: http://www.ipera.com.tr
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Telefonda Yapay Zek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonda Yapay Zek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonda Yapay Zek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!