Okunma

Telefonunuz Otomatik Kapansın!


17 Mayıs 2009 Pazar 20:58
Telefonunuz Otomatik Kapansın!

Symbian cihazlarınızı belirlediğiniz zaman dilimleri içersinde kullanmadığınız takdirde kapanmasını istiyorsanız “Switch Offyazılımı tam size göre. Uygulamanın çalışma mantığı son derece basit olmasına karşın, zekice tasarlanmış.  Uygulamanın çalışması için bir zaman aralığı belirliyorsunuz. Ayrıca bu zaman dilimleri içerisinde uygulamanın dikkate alacağı “inactivity time (kullanım dışı zamanı)” adı verilen bir süre belirtiyorsunuz.


Uygulama inactivity time olarak tuş darbelerini baz alıyor

Uygulama belirttiğiniz süreler içerisinde cihazınızda hiçbir işlem yapmadığınız takdirde  cihaz belirlenen etkin olmama süresi kadar bekliyor ve sonrasında cihazınızı kapatıyor. Bu süreye değer olarak sıfır girilmesi halinde cihaz belirttiğiniz süre dilimine girdiğinde doğrudan kapatılıyor.

Tüm Symbian s60 3. sürüm ve 5.sürüm cihazlarda sorunsuz çalışabilen ve sertifikalandırılmamış (unsigned) olarak sunulan yazılımın tüm sistemlerle uyumlu sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

:: Telefonunuzu gece kapatıyor musunuz?

 

Ahmet Gözütok (Forum: alabula)
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Telefonunuz Otomatik Kapansın! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonunuz Otomatik Kapansın! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonunuz Otomatik Kapansın! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "