Okunma

Telefonunuz Şarjdan Tasarruf Etsin


21 Eylül 2009 Pazartesi 13:00
Telefonunuz Şarjdan Tasarruf Etsin

Symbian’lı akıllı telefonunuzda zaman zaman farkında bile olmadığınız durumlar, şarj konusunda sıkıntı yaşamanıza sebep olabilir. Bu duruma açık kalan bir bağlantı seçeneği neden olacağı gibi, çalışan sistem kaynağı canavarı bir uygulama da sebep olabilir.

Tüm bu durumların önüne geçebilmek adına, ön belirli ayarlar doğrultusunda çeşitli tedbirler alarak şarj performansını bir adım öteye taşıyabilirsiniz. İşte bu amacı güden yazılımımızın adı “Battery Saver”.

Her pil düzeyine göre Bluetooth, ekran parlaklığı, aydınlatma, ekran koruyucu gibi ayarların nasıl çalışacağını programa atayabiliyorsunuz. Buna göre dolu bir pil ile biraz daha fonksiyonel bir kullanım sağlanırken, düşük seviyelerde cihazın otomatik olarak kısıtlamalara gitmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca zaman ayarı sayesinde uygulamanın hangi günlerde nasıl bir yol izleyeceğini de belirleyebiliyor olmanız oldukça güzel düşünülmüş bir özellik.

Buradan indirebileceğiniz Battery Saver, tüm Symbian OS9 çekirdeğini taşıyan akıllı telefonlar ile uyumlu çalışıyor. Buradan yazılımın özellik kısıtılamalı bir demo sürümünü indirebilir veya buradan uygulamayı hiçbir kısıt olmaksızın 15 gün kullanabileceğiniz sis dosyasını edinebilirsiniz.

:: Mobil cihazınız şarj konusunda yeterli mi?
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Telefonunuz Şarjdan Tasarruf Etsin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonunuz Şarjdan Tasarruf Etsin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonunuz Şarjdan Tasarruf Etsin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "