Okunma

Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD


06 Nisan 2009 Pazartesi 19:04
Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD

Cep telefonları ve minik müzik çalarlarda artık kaçınılmaz olan microSD bellek kartı kullanımı daha yüksek kapasiteye sahip ürünler geldikçe ve belleklerin hızları arttıkça kullanıcıları daha iyi cezp ediyor. OCZ’nin ürettiği microSD bellek kartı depolama alanına ve performanslara göre ayrılan pazarda, giriş seviyesi bir ürün.


Adaptör Seçenekleri

2 GB’lık bu microSD bellek kartı, kullanıcılara hem miniSD hem de SD kart adaptörleriyle sunuluyor. Yani isterseniz bu microSD bellek kartını miniSD ve klasik SD gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca, her bilgisayarda bulunmayan microSD kart okuyucu ihtiyacından bu şekilde kurtulabilirsiniz. Bu uyumluluk tüm SD ailesindeki kartların teknik olarak aynı ürün olması; sadece boyutlarının değişik olmasından geliyor.


Performansın Önemi

Her ne kadar bu bellek kartı bir cep telefonunun içinde kullanılacaksa da bilgisayarınızdan bir şeyler atacaksanız hız önem kazanıyor. Dolayısıyla cep telefonunuzun MP3 dosyasına erişimini değil, arşivinizin 1 GB’lık kısmını bu bellek kartına kopyalarken çekeceğiniz (veya çekmek zorunda kalmayacağınız) acıyı düşünün.

microSD için yeterli, hatta iyi sayılabilecek sonuçlar aldığımızı söyleyebiliriz. 17 MB/s hızını geçen okuma performansı ve 4 MB/s’yi geçen yazma hızı, bizce tatminkar.

Yorumlar

Cep telefonunuza yeni bellek kartı almadıysanız ve kutu içinden çıkanla idare ediyorsanız, böyle bir güncellemeye ihtiyacınız var demektir. OCZ markasını taşıyan bu ürün, hem esnek bir kullanım alanı sağlıyor hem de bir microSD için yeterli performans veriyor. Tabii 2 GB şu an için bir güncelleme olmayacaktır. Dolayısıyla 4 veya 8 GB’lık modellere yönelebilirsiniz.

OCZ microSD 2 GB
Bellek kartı

Depolama alanı: 2 GB
Çeviriciler: miniSD ve SD adaptörü
Okuma hızı: 17 MB/s
Yazma hızı: 4,3 MB/S

Üretici: OCZ
Ülkemize getiren: Akortek
Telefon: (212)  210 97 99
Fiyat: Firmaya sorunuz

:: Şu an bir bellek kartı alsanız kaç GB’lık modelini tercih ederdiniz?
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    firma hakkında okadar bilgi vermişsiniz. bari fiyatı da sorsaydınız.:)

" Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Telefonunuza Doping: 2 GB OCZ microSD ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "