Okunma

Telegram yeniliklerle güncellendi!


11 Ekim 2017 Çarşamba 14:00
Telegram yeniliklerle güncellendi!

Telegram için sunulan büyük güncelleme sevilen haberleşme uygulamasını çok daha güçlü hale getiriyor. Telegram 4.4 sürümüne yükselen uygulama yeni bir medya oynatıcı, canlı konumlar ve daha fazla dil desteği ile göz dolduruyor.

Telegram 4.4 sürümünün yenilikleri

4.4 güncellemesiyle birlikte uygulamaya gelen yeni medya oynatıcı, kullanıcıların gönderip aldığı MP3 ve diğer müzik dosyaları için daha iyi destek sağlıyor. Eklenen önemli bir özellik olan canlı konumlar sayesinde ise kullanıcılar bulundukları konumu herhangi bir sohbette gerçek zamanlı olarak paylaşabilecek. Hareket halindeyken tam olarak bulunduğunuz yeri kişilerinize göndermek anlamında bunun oldukça kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz.

Telegram

Canlı konumlar seçeneği, Konum kısmı altındaki “Konumumu Paylaş” seçeneği ile seçilebiliyor. Bu bilgiyi kiminle paylaşacağınızı da buradan seçebiliyorsunuz. Ek olarak, özelliğin gruplarda da kullanılabildiğini belirtelim. Grubun diğer üyeleri de aynı anda konumlarını paylaşabiliyor. Bu sayede herkesin konumunu görebileceğiniz etkileşimli bir harita ortaya çıkıyor.

Telegram

Uygulama bundan böyle toplamda 13 dil için destek sunuyor ve tabii ki bu destek ileride daha da genişletilecek. Yeni diller Fransızca, Endonezyaca, Malezyaca, Rusça ve Ukraynaca olarak sıralanıyor.

App Store ve Google Play üzerinden iOS veya Android tabanlı akıllı telefonunuz için güncellemeyi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

:: Haberleşme için siz hangi uygulamaları tercih ediyorsunuz?


yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

3 yorum - “Telegram yeniliklerle güncellendi!”

  1. Tuncay Akar dedi ki:

    Neredeyse çıktığı günden beri hem kişisel hemde işyerinde kurumsal olarak kullanıyoruz. Türkçe desteği sunmasa da sonradan %100 Türkçeye çevrilebiliyor. Aslında bi kullanmaya başlasalar whatsapp ın ne kadar hantal olduğunu daha iyi anlayacaklar..

  2. Adim Ne dedi ki:

    En iyi ve guvenli mesajlasma uygulamasi ama wp kadar kullanan yok

  3. Ercan dedi ki:

    Muhteşem bir messenger tek kelime ile yılardır kullanıyorum her ay harika özellikler eklemeye devam ediyor.

Geri bildirim