Okunma

Televizyonlarda ECO LABEL Sertifikası


03 Temmuz 2009 Cuma 08:54
Televizyonlarda ECO LABEL Sertifikası

AB, Eco-label sertifikası televizyonların; düşük enerji tüketimi, düşük bekleme gücü, 2 yıllık garanti, hiçbir tehlikeli madde kullanılmaması ve kolaylıkla geri dönüştürülmek üzere tasarlanmış olmaları gerekiyor.

Philips işte bu standartlara uyarak 9000 serisi, 8000 serisi ve Aurea‘yı kapsayan yüksek performanslı televizyonlarda Eco-label sertifikasını almaya başardı. Bu modeller, çevreye dost olmanın yanı sıra sınıfının en iyi görüntü kalitesini ve performansını da ortaya koyabileceğine işaret ediyor.

Daha iyi bir gelecek için doğayı koruyan sertifikalı ürünler satın alın.

 

AB Eco-label sertifikası alınabilmesi için televizyonların bekleme gücü seviyesinin 0.30 Watt‘dan daha düşük olması gerekiyor. Philips televizyonların büyük bir bölümünün bekleme gücü, gereken seviyeden %50 daha düşük. 0.15 Watt‘tan daha az bir bekleme gücüne sahip olan bu modeller, kurşun gibi tehlikeli maddeler içermiyor ve kolay bir geri dönüşüm sağlıyor.

:: Bu sertifikalara dikkat ediyor musunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Televizyonlarda ECO LABEL Sertifikası konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Televizyonlarda ECO LABEL Sertifikası ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Televizyonlarda ECO LABEL Sertifikası ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "