Okunma

Terminator Basılı Yayınlara Karşı!


11 Haziran 2009 Perşembe 09:22
Terminator Basılı Yayınlara Karşı!

San José Mercury News için bir makale yazan eski Terminator, yeni Kaliforniya Valisi Arnold Schwarzenegger, geliştiricilerden özellikle okullarda kullanılacak nitelikte daha fazla e-kitap hazırlamalarını istediğini açıkladı.

Kaliforniya’nın yazılım devlerinin yuvası olduğunu ve dünya çapında tanınan üniversite sistemlerine sahip olduğunu dile getiren Schwarzenegger, öğrencilerin halen Gutenberg’in matbaasından kalmış yöntemlerle eğitim gördüklerinden dem vurdu.

Müzik ve Yayıncılıkta İşe Yaradı

Lise matematiği ve fen derslerini dijital metinlere çevirme konusunda geliştiricilere çağrıda bulunan emekli Terminator, bu yöntemi yüksek riskli görüp mevcut düzeni savunanlara karşı, dijitalleşmenin faydalı olduğu sektör olarak müzik ve yayıncılık endüstrisini örnek veriyor. Bakalım Arnold Schwarzenegger‘ın “okullarda e-kitap” projesi ne zaman hayat bulacak.


“Ne okuyorsun bakalım genç?!”

:: Sizce okullarda dijital kitaplar kullanılmalı mı?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Terminator Basılı Yayınlara Karşı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Terminator Basılı Yayınlara Karşı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Terminator Basılı Yayınlara Karşı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "