Okunma

Tesla Çin’de bir fabrika kuracak!


23 Ekim 2017 Pazartesi 13:00
Tesla Çin’de bir fabrika kuracak!

Tesla, Şanghay‘ın serbest ticaret bölgesinde bir üretim tesisi kurma hususunda hükumet ile anlaşmaya vardı.

Tesla üretim maliyetlerini düşürmek için yerelleşiyor

Yayınlanan haberlere göre ABD merkezli şirket, yerel bir üretici ile ortak olmak yerine fabrikanın sahibi olacak. Çinli yetkililer, yerel ortakları etkileyen sıkı kuralların bazılarının esnetilmesine dair planlamalarda bulunmaktalar. Bu esnetmenin elektrikli otomobil üreticilerinin desteklenmesinde büyük bir yardımı olacağı düşünülüyor.

tesla

Şanghay’da bir fabrika kuracağını haziran ayında doğrulayan şirket, söylentilere artık tamamen son vermiş oldu. Bu süre zarfında şirketin sözcülerinden birisi, üretimin büyük bölümünün ABD‘de yapılacağını, ancak hizmet ettikleri pazarlarda ekonomik operasyonlar gerçekleştirebilmek için yerel fabrikalara ihtiyaç olduğunu söylemişti.

Dünyanın en büyük otomobil pazarı Çin, elektrikli araçların üretimini desteklemek için çalışmalarda bulunuyor. Endüstri ve bilişim teknolojileri bakanı Xin Goubin, bir forumda, fosil yakıtlı araçların satışlarının aşamalı olarak azaltılacağını söylemişti. Goubin, gelecek yıllarda mevcut fabrikaların da daha fazla elektrikli araç üretmesinin gerekeceğini eklemişti. Hal böyle olunca, Çin’de bir fabrika kurmak, üretimini artırmayı hedefleyen Tesla için oldukça olumlu bir adım olacak.

:: Sizce Tesla’nın Çin kararı otomobillerin yayılmasına olanarak sağlar mı?
yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tesla Çin’de bir fabrika kuracak!”

  1. Kerim dedi ki:

    Kursun tabii. Ucuz is gucu Cin de, teknoloji cinde, para cinde, insan cinde, alan cinde, katkilar cinde,…

" Tesla Çin’de bir fabrika kuracak! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Çin’de bir fabrika kuracak! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Çin’de bir fabrika kuracak! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "