Okunma

Tesla Çin’e çıkartma yapıyor


18 Ekim 2018 Perşembe 14:39
Tesla Çin’e çıkartma yapıyor

Otomobil dünyasını, üst düzey teknolojiler ile bir araya getiren Tesla, üretim hacmini büyütmek ve daha hızlı hale gelmek için büyük bir yatırım anlaşmasını yaptı. Bu gelişme, Çin Uluslararası Radyosu tarafından yapılan duyuru ile resmi olarak da doğrulandı.

Tesla Çin’e çıkartma yapıyor

Tesla, Çinli yetkililerle yaptığı görüşmeler sonrasında, ülke sınırları dışındaki ilk “dev” üretim tesisini kuracağını açıkladı. Bu gelişmeye göre, Şangay’da 860.000 metrekare üzerine kurulacak olan tesis, yurt dışındaki ilk “Giga” tesis olma özelliğine sahip olacak.

Bu anlaşma, araçlarını dünyanın en büyük otomobil piyasasında yerel olarak üreterek Pekin ile Washington arasındaki gümrük vergilerine ilişkin gerilimlerden kaçınmayı isteyen elektrikli araba üreticisi için önemli bir aşama oluşturuyor.

İnşa maliyeti iki milyar dolar olarak tahmin edilen yeni Şangay fabrikası, Tesla’ya küresel kapasitesini iki kat arttırma ve Çin’de satılan araçlarının ucuzlamasına olanak sağlayacak.
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla Çin’e çıkartma yapıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Çin’e çıkartma yapıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Çin’e çıkartma yapıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "