Okunma

Tesla değer kaybetmeye başladı!


28 Mart 2018 Çarşamba 11:00
Tesla değer kaybetmeye başladı!

Kredi derecelendirilme kurumu olan Moody’s, Tesla’nın kredi notunu yakın bir zamanda düşürdü. Bunun en büyük nedeni, otomobillerin üretim konusunda yaşanan gecikmelerden meydana geldiği söyleniyor. Tesla değer kaybetmeye başladı!

Tesla kredi notu düştü ve detayları

Kredi derecelendirme kuruluşu, ayrıca elektrikli otomobil üreticisinin yakın zamanda nakit para ihtiyaçını karşılaması gerektiğini ve beklenen büyüme hızını korumak için de daha fazla para toplaması gerekeceğini söyledi.

Tesla kredi notu

Moody’s, şirketinin kredi notunu, B3’den B2’ye indirdi. Yani bu olay, yatırım yapma seviyesini etkiliyor. Kısacası kişilerin ya da kurumların yatırım yapmak için kredi notuna da baktıklarının altını çizelim.

Tesla değer kaybetmeye başladı!

Moodys’in analisti olan Bruce Clark, raporunda ilginç detaylara yer verdi. Bunların en başında, Model 3 elektrikli aracının üretim oranındaki önemli düşüşü, kredi notunu etkileyen, en büyük etken olduğunu söyledi. Ayrıca güncellenmiş Model 3’ün, üretim hedeflerinden kaynaklanan eksiklikler varsa şirketin değerlendirmesi daha da düşebilir. Konuyu ilişkin bilgilerden yola çıkarak, şirketin haftada yaklaşık olarak 2.500 araçlık bir hedefe ulaştığı tahmin ediliyor.

Son olarak, bu açıklamalardan sonra şirket yetkilileri, henüz bir açıklama yapmadı ya da yapmayı reddettiği söyleniyor.

::Sizce kredi notu, büyümeyi etkiler mi? 
yazarNurullah Akbıyık

Teknolojiyi çok seven Nurullah, boş vakitlerinde yabancı dizi ve film izlemeye bayılır. Ayrıca oyun delisidir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Tesla değer kaybetmeye başladı!”

  1. Merih Mavi dedi ki:

    Böbürlenme padişahım senden büyük Allah var!

" Tesla değer kaybetmeye başladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla değer kaybetmeye başladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla değer kaybetmeye başladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "