Okunma

Tesla Model S ve X için batarya hamlesi geldi!


18 Mayıs 2019 Cumartesi 14:00
Tesla Model S ve X için batarya hamlesi geldi!

Elon Musk’ın göz bebeği Tesla, son zamanlardaki yönetimsel ve üretimsel problemlerin yanı sıra Tesla araçlarda yaşanan büyük sorunlara çözüm bulmaya çalışıyor. Hong Kong’daki talihsiz olaydan sonra Tesla Model S ve X için batarya yazılımını güncellediğini duyurdu.

Tesla Model S ve Model X

Tesla Model S ve  Model X bataryaları artık daha sağlıklı olacak!

Tesla, batarya ömrünü optimize etmek ve güvenlik geliştirmesi için Model S ve Model X’in yazılımlarını güncelleyeceğini duyurdu. Yayınlanacak güncelleme, araçların bataryalarındaki termal yönetim sistemine etki ediyor. Bu güncellemenin yayınlanma sebebi geçtiğimiz günlerde Hong Kong’da park halindeki Tesla’nın çalışmıyorken birden bire alev alması.

Over-the-air adı verilen güncelleme, batarya kontrol sisteminin içindeki şarj etme ve soğutma ayarlarının düzenlenerek seviyenin sıkıntılı sınırlara girdiği durumları önlemeye yardımcı olunmasını sağlayacak. Bu sayede şarj seviyesi daha verimli bir yönteme kavuşmuş olacak.

Güvenlik güncellemesi tüm Model S ve X filosuna dağıtılacak, bu da Model S 40 ve Model X 60D gibi erken üretilen araçların bile optimizasyonları alması gerektiği anlamına geliyor. Tesla ayrıca, termal yönetim güncellemelerinin amiral gemisi sedan ve SUV için ücret oranlarını etkilemeyeceğini belirtti. Bu nedenle, Model S ve X sahipleri, Tesla’nın Supercharger V2 ağından araçlarını 150 kW’a varan en yüksek hızlarda şarj edebilirler.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tesla Model S ve X için batarya hamlesi geldi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tesla Model S ve X için batarya hamlesi geldi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tesla Model S ve X için batarya hamlesi geldi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "