THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü!


12 Ağustos 2016 Cuma 17:00
THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü!

2013 senesinin ilk haftalarında iflasını açıklayan THQ, iflas mahkemesinin kararıyla birlikte parçalanarak içerisindeki birçok stüdyoyu, çeşitli firmalara satmıştı.

Volition, THQ Montreal, Relic Entertainment, Dambuster Studios (Eski adıyla Crytek UK) ve Nordic Games gibi firmalar bunlardan birkaçıydı.

Metro, Saints Row, Homefront gibi markaların yeni sahibi artık Kock Media yani Deep Silver‘ın olurken, Evolve da Take-Two‘nun olmuştu. Company of Heroes‘u da Sega satın alırken, THQ Montreal ise Ubisoft tarafından satın alınmıştı.

16-08/12/959b3cb8-ddbb-4510-a411-f073fde51aca.jpg

THQ‘nun isim haklarını üzerinde barındıran Nordic Games, yaptığı basın açıklaması ile birlikte, firmanın adını THQ Nordic olarak değiştirdiklerini duyurdu. Bununla birlikte logolarını da değiştirdiler.

Bu açıklama ile birlikte 13 farklı proje üzerinde çalıştığını duyuran THQ Nordic, bu büyük projelerinin birçoğunun eski THQ markalarından biri olduğunu belirtti. Bu oyunları ise Gamescom 2016‘da açıklamayı planlıyorlar.

Ayrıca tüm Gamescom 2016 ziyaretçilerini de THQ Nordic standlarına davet ettiler.

Ayrıca isim ve logo değişikliğindeki durumu aşağıdaki Tweet ile özetlediler.

16-08/12/959b3cb8-ddbb-4510-a411-f073fde51aca-1471000935.jpg

Görülen şu ki; THQ ismi artık THQ Nordic olarak yaşamaya devam ederken, yeni projelerin Reboot düzeninde olması ile birlikte eski THQ markaları günümüzde de yaşayacak. Böylelikle THQ‘nun kısmen geri döndüğünü söyleyebiliriz.

:: Nordic Games’in bu isim değişikliği hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Sizce bu yeni oyun projeleri ne olabilir?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    İlk aciklamada nordis yazmissiniz

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Yahu millet 2 3 projeyi zorla yürütüyor, bunlar 13 proje işinde. Yine batacaklar 🙂

" THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda THQ, THQ Nordic Adıyla Geri Döndü! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "