THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor


22 Mart 2020 Pazar 14:30
THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor

Corona virüs etkilerinin ekonomi ve ulaşım tarafındaki en önemli olumsuzlukları havacılık sektöründe kendini gösteriyor. Türk Hava Yolları da bu durumdan bir hayli etkileniyor. Bu süreçte THY yurt dışı uçuşları ile ilgili de kısa bir süre önce alınan karar açıklandı. Açıklanan bilgilere göre THY yurt dışı uçuşları, sadece 5 farklı noktaya yapılacak. Diğer tüm yurt dışı uçuşları iptal edilecek.

THY yurt dışı seyahat noktası 5’e düşürülüyor

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İker Aycı tarafından açıklanan bilgiler doğrultusunda, yurt dışı seferleri 27 Mart 2020 tarihi itibariyle 5 noktaya düşürülüyor.

THY yurt dışı

Bahsi geçen bu Türk Hava Yolları yurt dışı sefer noktaları New York, Washington, Hong Kong, Addis Ababa ve Moskova olarak sıralanıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Hong Kong, Etiyopya ve Rusya dışında hiçbir ülkeye, 27 Mart 2020 tarihi itibariyle THY seferi düzenlenmeyecek.

Daha önce alınan önlemler kapsamında 68 ülkeye uçuş kısıtlaması getirilmişti. Avrupa Birliği ülkeleri de 30 gün boyunca sınırlarını kapatma kararı almıştı. Dünyanın en çok farklı noktasına uçuş gerçekleştiren ülkemizin bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Türk Hava Yolları’nın da uluslararası uçuş noktası sadece 5 ile sınırlı kalmış durumda. THY uçuşları yurt içi noktasında normal sürecine devam ediyor.

Uçuş durdurma kararının ne zamana kadar devam edeceği ile ilgili ise şu an herhangi bir bilgi paylaşmak oldukça güç. Diğer yandan THY uçuşlarının yurt içi tarafta nasıl bir yol izlediği de merak konusu haline gelmiş durumda. Nitekim havacılık sektöründeki ekonomik zorluklar katlanarak devam edecek gibi görünüyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  İnşallah kısa vadede bu krizi atlatır THY

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Etiyopya ?

" THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda THY yurt dışı uçuşları 4 ülkeye düşürülüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 2. 2 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 3. 3 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 4. 4 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 5. 5 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 6. 6 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 7. 7 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 8. 8 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 9. 9 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 10. 10 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?