Okunma

Tigris İle Tanışın


19 Mayıs 2009 Salı 05:44
Tigris İle Tanışın

AMD’nin yeni diz üstü platformu Tigris, iki çekirdekli Caspian (45 nm) işlemcisi, RS880-M yonga seti ve M9X adlı bir grafik biriminden (55 veya 40 nm mimarisine sahip) oluşuyor.  Bu platformun özelliği şu an piyasada bulunan Yukon ve Congo platformlarının yerine geçmemesi. Tigris daha çok 14 inç ve üstü cihazlarda kullanılacak. Yukon ve Congo buna karşın 13 inç ve altı ürünlerde kullanılmaya devam edecek.

 

Dört çekirdekli diz üstü işlemcilerle 2010 yılında tanışacağız.

 

AMD’nin gelecekteki diz üstü planları hakkında detaylar da var. 2010 yılında Danube platformu ile tanışacağız. Bu platform dört çekirdekli 45 nm Champlain işlemcisi ve SB8xxM serisinden bir yonga setinden oluşacak.  DDR3 bellekleri destekleyecek olan bu platform USB 3.0 bağlantılarına da sahip olacak.

2011 yılında Sabine platformu piyasaya girecek. Bu platformun özelliği hem işlemci hem de grafik yongasını tek bir birimde (APU: Accelerated Processing Unit) barındırması.
 
:: AMD işlemcili diz üstü sistemler hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tigris İle Tanışın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tigris İle Tanışın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tigris İle Tanışın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "