TikTok’tan Corona virüsü mücadelesine dev destek!


09 Nisan 2020 Perşembe 19:10
TikTok’tan Corona virüsü mücadelesine dev destek!

Corona virüsü yayılımı git gide artarken teknoloji devlerindan bağış haberleri gelmeye devam ediyor. Corona virüsü mücadelesine destek çıkan uygulamalardan biri de TikTok. Video paylaşım uygulaması TikTok, Covid-19 ile mücadeleyi desteklemek için 375 milyon dolar vaat ediyor.

TikTok, Corona virüsü mücadelesi için 375 milyon dolar bağışta bulunacak

TikTok’un kurucu ortağı Alex Zhu, yaptığı açıklamada “Bu küresel krizde, birbirimize karşılıklı destek vererek rolümüzü üstlenmeye kararlıyız. Bu krizden etkilenenleri rahatlatmak istiyoruz.” dedi.

ByteDance’in sahip olduğu sosyal medya platformu TikTok, Covid-19 krizinden etkilenen sağlık çalışanları ve yerel toplulukları desteklemek için 250 milyon dolar verecek. Ayrıca, bu zor zamanlarda ayakta kalmaya çalışan işletmeler için de 100 milyon dolarlık reklam kredisi verecek. Kalan 25 milyon dolar ise kamu sağlığı bilgilendirmesi için ayrılacak.

Alex Zhu

Buna ek olarak şirket; sanatçılar, hemşireler, müzisyenler, eğitimciler ve ailelere 40 milyon dolar nakit sağlayacak TikTok Toplum Yardım Fonu’nu kuruyor. Bunun yanı sıra TikTok kurmuş olduğu Yaratıcı Öğrenme Fonu ile eğitimcilere, uzmanlara ve uzaktan öğrenme girişimlerine destekte bulunan kâr amacı gütmeyen kuruluşlara 50 milyon dolar nakit bağışta bulunuyor.

Google, 200 milyon dolar yatırım fonu ve reklam kredisi olarak 340 milyon dolar bağışı açıklarken Facebook, gazetecilik yapan firmalara 100 milyon dolar yardımda bulunacak. Bunun yanı sıra Twitter CEO’su Jack Dorsey, Covid-19 mücadelesini finanse etmek için kendi öz sermayesinden 1 milyar dolar bağışlayacağını açıkladı.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TikTok’tan Corona virüsü mücadelesine dev destek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok’tan Corona virüsü mücadelesine dev destek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok’tan Corona virüsü mücadelesine dev destek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?