TikTok, kendini dünyaya kanıtlıyor!


16 Mart 2020 Pazartesi 16:55
TikTok, kendini dünyaya kanıtlıyor!

TikTok, Çin Hükümeti‘ne çalışmadığını kanıtlamak için kolları sıvadı. Popüler uygulama Çin tabanlı moderatörleri kullanmayı durduruyor. Sonuç olarak, Çin’de 100’den fazla eski moderatör şirket içindeki yeni pozisyonlara atanacak hatta bu durum bazılarının şirketten ayrılmasıyla sonuçlanabilir.

TikTok indirme sayısı 2 milyara yaklaşıyor!

2016 yılında başlatılan uygulama, geçen yıl küresel bir fenomen haline geldi ve bu Ocak ayından itibaren çoğunlukla Z kuşağı cep telefonu kullanıcıları tarafından 1.65 milyar kez indirildi. TikTok, videoları; uygunsuz, şiddet içeren, müstehcen veya ayrımcı olarak işaretlenmesi ve yasaklanması için moderatörlerini kullanıyor.

TikTok, güvenilir bir uygulama olduğunu iddia ediyor.

Artan popülerlikle TikTok, ABD’li politikacıların şikayetleriyle gündemde farklı konularla yer almaya başladı. Politikacılar, TikTok moderatörlerini, Hong Kong protestoları gibi Pekin ile alakalı konularda siyasi beyanları bastırmakla ve Çin hükümetine kişisel veriler sağlamakla suçladı. ByteDance, 2018’de Amerikan sosyal medya uygulaması Musical.ly‘yi satın almasıyla ilgili olarak araştırılıyor.

Tüm çabalara rağmen ABD güvenmiyor

ByteDance sansür içeriğini reddetti ve Pekin’in Amerikalı kullanıcıların verilerine erişebileceğine dair bir kanıt olmadığını söyledi. Yine de ByteDance, kullanıcıların güvenliği ile ilgili endişeleri gidermeye çalışarak yeni bir karar verdi. Şirket, ABD’de yapılan içeriği taramak için çalışan Çin merkezli çalışanlarını devre dışı bıraktı. Ayrıca, uzmanların denetleme ve veri işleme uygulamalarını incelemesi için Los Angeles ofislerinde bir Şeffaflık Merkezi açma sözü de verdi.

TikTok, yaklaşık 2 milyar indirmeye sahip

Geçtiğimiz hafta iki Cumhuriyetçi senatör bu çabalara rağmen tüm federal çalışanların hükümet cihazlarına TikTok kurmasını yasaklayan bir yasa tasarısı sundu. TikTok, güvenilir olduğunu ispat etmek için başka hangi yollara başvuracak zamanla göreceğiz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" TikTok, kendini dünyaya kanıtlıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TikTok, kendini dünyaya kanıtlıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TikTok, kendini dünyaya kanıtlıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!