Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı!


25 Ocak 2020 Cumartesi 16:13
Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı!

Bir zamanlar 6 saniyelik kısa videolar çekilmesini sağlayan ve şu anda fenomen olan birçok ismin ortaya çıkmasında büyük rol oynayan Vine uygulamasının, kurucusunun Byte isimli bir bir uygulama geliştirdiğini sizlere duyurmuştuk.

Neredeyse 1 yıl önce yaptığımız bu duyurunun ardından müjdeli haber bugün geldi. Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, Byte isimli yeni uygulaması ile kısa video trendini tekrar hayata geçirmeyi hedefliyor.

TikTok rakibi Byte kullanıma sunuldu

Uzun süredir test edilen uygulama dün itibariyle Android ve iOS cihazlar ile buluştu. Hofmann, Vine’ı Twitter’a sattıktan kısa bir süre sonra ayrıldı ve bu uygulama üzerinde çalışmalara başladı. Uygulamayı incelediğimizde Vine’ın aksine TikTok ile oldukça benzer bir yapıda olduğunu görüyoruz.

Trendleri ve çeşitli kategorileri kullanarak içerik oluşturabileceğiniz uygulamaya, Google veya Apple hesabınızla giriş yapabiliyorsunuz. TikTok çok ciddi bir büyüme ivmesi kazanmışken, Byte’ın ne kadar ilgi göreceği ayrı bir tartışma konusu.

Sosyal medyada yapılan ilk yorumları incelediğimizde TikTok karşısında Vine’ın kurucusu tarafından geliştirilen bu yeni uygulamanın pek şansının olmadığı düşünülüyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı!”

  1. BYTE dedi ki:

    Daha Türkiye’de kullanılamıyor bile.

" Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Vine’ın kurucusundan TikTok’a rakip: Byte çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "