Okunma

Tim Cook’tan Facebook’a büyük taş!


30 Mart 2018 Cuma 08:00
Tim Cook’tan Facebook’a büyük taş!

Güvenlik skandalı nedeniyle büyük değer kaybeden Facebook’a bir darbe de Apple kanadından geldi ve Tim Cook açıklamalarıyla şirketi taşladı. Cook, biz müşterilerimizi asla ürün haline getirmeyiz diye konuştu.

Tim Cook neler dedi?

Facebook’un ilk uygulamalara izin verdiği günden bu yana aynı olan güvenlik ve gizlilik seçenekleri, son dönemde yaşanan büyük skandal ile birlikte herkesin dikkatini çekmeye başladı. Bu kişiler arasında tabii ki Apple’ın başındaki isim Tim Cook da var.

Kendisiyle yapılan bir röportajda yöneltilen, “Mark Zuckerberg’ün yerinde siz olsaydınız ne yapardınız?” sorusuna hızlıca bir yanıt veren Cook, kendisinin asla böyle bir durumun içerisine düşmeyeceğini belirtti.

Tim Cook

Konuyu biraz daha açması istendiğinde ise, “Eğer biz de onlar gibi müşterilerimizi birer ürün haline getirmeyi seçseydik, şimdiki değerimizin kat be kat üzerinde bir değere sahip olabilir ve çokça para kazanabilirdik. Fakat biz bunu kesinlikle yapmamayı seçtik.” cümlelerini sarfetti.

Fakat işin ilginç tarafı ise Cook’un da artık sosyal medyanın çeşitli düzenlemelerle kanunlar kapsamına alınması konusunda oldukça hevesli görünmesiydi. Bir süredir herkesin karşı olduğu ve özgürlüklere darbe olacağı belirtilen bu hamlenin şimdilerde gayet normal görünmesi kafaları karıştıran bir durum. Özellikle de yaşadığımız çağı düşündüğümüzde, yaratılan skandalın arkasında başka sebepler de arayabileceğimiz ortada.yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Tim Cook’tan Facebook’a büyük taş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tim Cook’tan Facebook’a büyük taş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tim Cook’tan Facebook’a büyük taş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "