Okunma

TK Alan Adları Açık Arttırmada


31 Ağustos 2009 Pazartesi 12:05
TK Alan Adları Açık Arttırmada

Bilindiği gibi Türkiye’de, kişisel ya da iş planınız çerçevesinde tasarladığınız web siteniz için jenerik alan adları bulmak ve almak neredeyse mümkün değil. Sadece tescillenmiş markaların alabildiği ve bürokrasi gerektiren alan adlarının aksine, ‘.TK’ uzantılı jenerik alan adları, 9 Eylül 2009’da Swissotel’de düzenlenecek Türkiye’nin ilk alan adı açık arttırması ile kolayca alınabilecek. Jenerik alan adlarının, marka ya da şirket isimlerinden daha değerli olduğu da düşünüldüğünde, Dot TK, tarafından düzenlenen açık arttırma, kaçırılmaması gereken bir yatırım fırsatı sunuyor.

 

Dot TK, .TK uzantılı alan adlarının kaydını ve tescilini yapmaktadır. Dot TK; Tokelau Hükümeti, Tokelau’nun iletişim şirketi Teletok ve özel bir teşebbüs olan BV Dot TK’nin ortak yatırımıdır.

 

TK uzantılı jenerik alan adlarının en önemli avantajlarından biri, önemli bir yatırım aracı olmaları. Alan adları, aynen ev ve arsa gibi, zamanla değerleniyor ve satılabiliyor ya da kiralanabiliyor. Dolayısıyla Dot TK tarafından düzenlenen açık arttırmada alacağınız alan adının size yıllar içerisindeki maddi geri dönüşümü düşünüldüğünde, oldukça akıllı bir yatırım yapmış oluyorsunuz.

 

Dot TK’nin İstanbul Maslak’ta ofisi bulunmaktadır ve .TK uzantılı alan adları, Türkiye çapında yüzlerce hosting servisi sağlayan kurumlar tarafından da tescil edilmektedir.

 

.TK uzantılı jenerik alan adlarının diğer bir avantajı da, Internet’te çok daha kolay bulunabilmeleri. Google, Yahoo! ve Bing gibi arama motorlarında genelde şirket ismi yerine, daha çok jenerik isimler arandığından, satışa sunulacak ‘.TK‘ uzantılı jenerik alan adları arama listelerinde ilk sırada yer alıyor. Bunun bir nedeni de, arama motorlarının sonuçlarının, web sitenizin içeriğinin yanı sıra, kullanılan alan ismine göre listeleniyor olması.

:: TK uzantılı alan adı mantıklı bir yatırım mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TK Alan Adları Açık Arttırmada”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    soyledigin seylere sadece gulunur 🙂 garezin mi var senin bu adamlara? bence gayet mantikli ve uygun fiyat

  2. SDN Okuru dedi ki:

    gereksiz bir düzenbazlık. ***** bilmem ne .tk falan. kardeşim parası olan adam zaten bunların peşine gitmez, parası olmayan lamerde gider orda pazarlık eder, 8 dolar olur mu diye 🙂 sonra kim ne derse desin, bırakın bizim insanımızı koca dünya hala 1024×768 ekran çözünürlüğü ve .com kullanıyor. .tk’ya google’ın bile bırakın öncelik vermeyi, eşit davranıp davranmayacağı garanti değilken, bizim insanımız asla istemez. sonuç olarak .tk saçmalık işte 🙂

" TK Alan Adları Açık Arttırmada konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TK Alan Adları Açık Arttırmada ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TK Alan Adları Açık Arttırmada ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "