Okunma

TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK!


18 Ağustos 2009 Salı 07:18
TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK!

Samsung Mobile Innovator, yayınladığı yeni SDK ile Samsung’un TouchWiz arayüzüne yeni bir soluk getirdi. Samsung’un son olarak i8910HD ile kullandığı TouchWiz kullanıcı arayüzü, aslında birçok farklı mobil cihazda kullanıldı. Bu da ilk olarak uygulamaların farklı mobil platformlarda kullanılıp kullanılamayacağı sorusunu akla getirdi. Samsung bu konuda da sevindirici haberler veriyor. Bu SDK ile geliştirilen tüm uygulamalar Windows Mobile, Android, Symbian yahut Samsung’un kendi standart yazılımları fark etmeksizin hepsinde çapraz değişime tabi tutulabilecek.

 


Samsung’un bu adım ile Touchwiz’e kazandırdığı saygınlığın yanı sıra, mobil platformlarda yepyeni bir sürecin de ilk adımlarını atmış oldu.

Samsung Mobile Innovator sayfasından edinebileceğiniz yeni SDK, tüm TouchWiz arayüzü için tek bir dosyadan oluşuyor. İndirdiğiniz dosyanın içersinden bir emulatör çıkmıyor ancak eğitim dökümanları, geliştirici araçları, örnek scriptlerle oldukça zengin bir içerik sunuluyor.

:: Tüm mobil cihazların tek bir çatıda buluştuğu bir platform geliştirilir mi?

Bilgi İçin: Samsung Mobile Innovator
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Benim i780 acilis kilidi hangi tuslara basarak islemler yaparimtelefonun kendi kilidi orjinal ama acamiyorum hangi tusa basacagimi bilmiyorum acil abi ya

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Benim i780 acilis kilidi hangi tuslara basarak islemler yaparimtelefonun kendi kilidi orjinal ama acamiyorum hangi tusa basacagimi bilmiyorum acil abi ya

" TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TocuhWiz Arayüzüne Yeni SDK! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "