Okunma

Lara Yalnız Kaldı


19 Eylül 2009 Cumartesi 15:57
Lara Yalnız Kaldı

Tomb Raider hayranları, serinin yeni oyunuyla ilgili gelişmeleri beklerken, üzücü bir haberle karşılaştılar. Karakterin ve serinin yaratıcısı Toby Gard bundan sonra Tomb Raider oyunu yapmak istemediğini açıkladı. Gard ayrıca hayatını daha fazla Lara’ya ayıramayacağını artık yeni işler yapmak istediğini söyledi.

Aslında, bu Toby ve Croft çiftinin ilk ayrılığı değil. 97 yılında yapımcı fikirlerine önem vermiyorlar ve yaratıcılığına karışıyorlar diye Core Design‘dan istifa etmişti. Bu olay serininde ufak çapta bir kıyamet yaşamasına neden olmuştu, zira seri aldığı kötü eleştiriler ve tepkiler yüzünden bitme aşamasına gelmişti. Daha sonra Eidios hatasını anlayıp, Toby Gard ile tekrar anlaştı ve Tomb Raider‘ı Legacy of Kain serisiyle tanınan Crystal Dynamics‘in eline bıraktı. Bu da serinin ikinci baharını yaşamasını sağlamıştı. Gard GTA tarzı serbest bir oynanışa sahip yeni bir Tomb Raider üzerinde çalışıyordu. Anlaşılan yapımcı, Lara’nın kaprislerinden bıkmış ki, emeğinin karşılığnı görmeden ayrılık kararı aldı.

::Sizce bu ayrılık yeni Tomb Raider oyununu nasıl etkileyecek?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Lara Yalnız Kaldı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bir finalle biraksalardi guzel olurdu lara croftun sonu diye cenazesini kaldirsakta oyunu artik bitirsek yani 🙂

" Lara Yalnız Kaldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lara Yalnız Kaldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lara Yalnız Kaldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "