Okunma

TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak


10 Şubat 2016 Çarşamba 13:50
TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak

Trafik hizmetlerinde önemli iyileştirmeler yaptığını açıkladı.

Turn-Dependent Trafik Bilgisi, Dinamik Hız Limiti Mesajları, Hava Etkili tahminler ve yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi TomTom Trafik’deki başlıca yeni iyileştirmeler oldu.

Bu gelişmeler Nisan 2016 itibariyle kullanılmaya başlanacak. Bu gelişmelerden TomTom navigasyon cihazları ve navigasyon uygulaması kullanan müşteriler faydalanabilecek. 

İşte TomTom’un yeni özellikleri

Hava Etkili Tahminler

Yoğun yağmur ve kar yağışları trafiği önemli ölçüde etkiler. TomTom Trafik mevcut sıkışıklıklardaki yoğunluk ve eğilim gibi diğer faktörleri de dikkate alarak gelişmiş hava bilgilerini kullanır.

Yağmur ve kardan sonraki yol durumu gözlemi

Trafik şartları, eğer yolda kar kalmaya devam ediyorsa kar yağışı durduktan sonra bir süre gecikmeleri etkilemeye devam edebilir.

TomTom Trafik hava ile ilgili gecikmelerden etkilenen alanları izlemeye ve ilgili gecikme mesajlarını görüntülemek için yol normale dönünceye kadar görüntülemeye devam edecek.

16-02/10/tomtom-1455112589.jpg

Turn-Dependent Trafik Bilgisi

Yeni iyileştirme otomatik olarak kavşaklarda trafik durumunu algılar ve sürücünün niyetine ve trafik sıkışıklığına göre rota oluşturur.

Dinamik Hız Limiti Mesajları

Yol ağları yönetiminden sorumlu ajanslar, dinamik hız sınırını değiştirmek için yol kenarı ya da tepe mesaj işaretleri gönderir.

Bu yoğun dönemde trafik hızını azaltmak için yapılır böylece sürücüler daha güvenli ve daha tutarlı bir akış içinde hareket edebilir. TomTom Trafik otomatik olarak karayollarını değişken hız işaretleriyle izleyecek ve bunları sürücüye gösterecek.

TomTom iyileştirmeleri, TomTom’un Trafik hizmetleri için bölgesel genişleme duyurularıyla aynı zamanda açıklandı. Endonezya ve Slovenya’nın da eklenmesiyle TomTom şimdi küresel olarak 50 ülkede mevcut.

:: TomTom kullanıyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tomtom önce Türkiyedeki harita datasını adam gibi gğncellesin

  2. SDN Okuru dedi ki:

    bu gerçekten iyi bir durum bu navigasyonların eksileri arasında….

" TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda TomTom Hava Durumuna Göre Rota Oluşturacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "