Okunma

Tor Browser Android için yayınlandı!


08 Eylül 2018 Cumartesi 19:30
Tor Browser Android için yayınlandı!

Tor Browser, bugün ilk defa kendi mobil tarayıcısını Google Play üzerinde resmi olarak yayınladı. Daha önce Guardian Project tarafından geliştirilen Orfox uygulaması da, Tor Browser Mobil’in alpha sürecinin tamamlanmasının ardından emekliye ayrılmış olacak. Geçtiğimiz saatlerde Tor Browser Android uygulaması Play Store üzerinden kullanıcılara sunuldu.

Tor Browser Android için yayınlandı!

Tor Browser Mobil, şimdilik Orbot adlı, Tor Project tarafından yayınlanmış uygulamaya da ihtiyaç duyuyor. Tarayıcının içine dahili Tor bağlayıcısının henüz eklenmediğini de belirtmekte fayda var, yazılımın final sürümünde Orbot uygulamasını kullanmamıza gerek kalmayacak.

Tor Projesi, uygulamayı hatalardan arındırmak ve alpha sürecinden hızlıca çıkartmak için kullanıcıların geri bildirimlerini bekliyor. Siz de Tor Browser Mobil’in daha hızlı bir şekilde gelişmesini istiyorsanız, karşılaştığınız hataları geri bildirim yoluyla bildirebilirsiniz.

Tor Browser Android

Tor Browser Android uygulaması ile gelen yenilikler

 • Tor Browser üzerinden girdiğiniz tüm sitelerin, cihazınızı takibi etmesi engelleniyor
 • ISP Sağlayıcısının yasakladığı tüm sitelere sorunsuz şekilde girilebiliyor
 • Veri akışı çok katmanlı şifreleme ile korunuyor
 • İnternete Tor ağı üzerinden bağlanabiliyor

Android kullanıcıları buradan Tor Browser Android uygulamasını indirebilirler. iOS kullanıcılarının ise şimdilik Onion Browser kullanmaya devam etmeleri tavsiye ediliyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Tor Browser Android için yayınlandı!”

 1. Anonim dedi ki:

  Adobe flash player desteği olmadıktan sonra tüm tarayıcılar çöp.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  TTNet ten engelli bu

 3. Anonim dedi ki:

  Bu tor browser deep web’in ilk katmanlarını göstereren tarayıcu değil mi?

  1. Burak dedi ki:

   Aynen kardeşim

 4. mapavrili dedi ki:

  güvenli tarayıcı yoktur

" Tor Browser Android için yayınlandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Tor Browser Android için yayınlandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Tor Browser Android için yayınlandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "