Okunma

Torrent’in İşi Zor!


07 Mayıs 2009 Perşembe 10:21
Torrent’in İşi Zor!

Tüm torrent camiasının nefeslerini tutarak takip ettiği The Pirate Bay davasından çok ağır cezalar çıkınca, Mininova da kendine çeki düzen vermek için harekete geçti. Yeni bir içerik tanımlama sistemini denemeye başlayan P2P servisi, telif haklarını ihlal eden içeriklere sahip videolara karşı daha sert bir tutum takınmaya hazırlanıyor.

Yetkisiz İçerik Kaldırılacak

Resmi yayıncılar tarafından kullanılan içerik dağıtım servisini bir süre önce hizmete açan Mininova, bu ağ dışında dağıtılan video ve benzeri materyalleri otomatik olarak tespit edip, ilgili torrent’i engelleyecek. Kullanıcılardan yoğun tepki alan bu adım ile telif hakları sahipleriyle arasını düzeltmeyi uman Mininova, bakalım orta yolu bulabilecek mi.

:: Mininova’nın bu adımını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bilgi İçin : Mininova
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Torrent’in İşi Zor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ne yaparlarsa yapsınlar,bu teknolojik gelişmelerde çözümde bulunur….

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Yaa yasa dışı içerik indirildiği için zaten bu kadar çok kullanılıyo bu ***** yoldan bulmak istesek zaten binlerce yolu var bunun.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  illegal şey olmuycaksa torrentte toptan kapatın daha iyi torrenti kullananların %99.9 u illegal işler için kullanıyordur torrenti

 4. SDN Okuru dedi ki:

  o zaman mininova bitti demektir yani, yasal olmayan icerige izin olmadıktan sonra napiim ben mininova da?

" Torrent’in İşi Zor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Torrent’in İşi Zor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Torrent’in İşi Zor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "