Okunma

Toshiba Da Blu-ray’e Geçti!


21 Temmuz 2009 Salı 06:44
Toshiba Da Blu-ray’e Geçti!

2 sene önce dijital medya oynatıcıları dünyasında büyük bir savaş vardı. Toshiba‘nın desteklediği HD-DVD, Sony‘nin ürünü olan Blu-ray ile DVD’den sonraki neslin medya oynatıcısı olmak için kıyasıya bir rekabete girmişti. Firmaların Blu-ray’i desteklemesi sonucu bu savaşı Sony kazanmış ve 2008’in ilk çeyreğinde Toshiba, HD-DVD’den vazgeçtiğini açıklamıştı.Bir zamanların gözde kapışmasında gülen taraf Blu-ray oldu.

 

O günden bu yana dijital medya oynatıcıları konusunda Toshiba’dan bir ses çıkmamıştı. Fakat firma dün itibariyle piyasaya yeni bir Blu-ray oynatıcı çıkaracağını duyurdu. Bir zamanlar Blu-ray’in en büyük rakibi olan Toshiba’nın, ilk etapta yalnızca Japonya’da satışa sunması bekleniyor.

:: Blu-ray medya oynatıcısı almayı düşünüyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Toshiba Da Blu-ray’e Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Toshiba Da Blu-ray’e Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Toshiba Da Blu-ray’e Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "