Okunma

Transformers: Revenge of the Fallen


07 Temmuz 2009 Salı 11:39
Transformers: Revenge of the Fallen

2007 yılında vizyona giren ilk filmin devamı olan Revene of the Fallen‘da, yenilen Decepticon’lar yeniden yükselişe geçmeye çalışıyor. Oyunun adı olan Revenge of the Fallen, aslında “Yenilenlerin Yükselişi” değil, hikayede bulunan Fallen adlı karakterin yükselişi anlamında. Bir Decepticon olan Fallen ve onun emrinde çalışan robotlarla mücadele ettiğimiz yapımda, seçebileceğimiz tek taraf Autobot’lar.

Oyun, Autobot‘ların lideri Optimus Prime ile açılıyor. Robot formundaki Prime’ı, “8” tuşuna basarak dönüştürebiliyorsunuz. Bu sayede daha hızlı ilerliyor olmanıza karşın, genelde bir sonraki engele ulaşana kadarki mesafe ufak olduğundan, araç formunda ilerlemek çok da gerekli değil.

Autobot’lar Saldırın!

Bir şekilde ulaştığınız engellerin üzerinden “3” ve “1” tuşlarıyla zıplayabiliyorsunuz. Zaten konum itibariyle çaprazda olan bu butonlar, bulundukları tarafa doğru sıçrama komutunu yerine getiriyor. Bu zıplamaların getirdiği bir yarar da, binalara tırmanmada ortaya çıkıyor. Robot formundayken karşınıza çıkan bir binanın çatısına çıkmanız gerektiğinde, çapraz tuşuna basıyorsunuz ve robotunuz çatıya tutunup kendini yukarıya çekiyor.

Tam bir platform oyunu gibi ilerleyen Transformers: Revenge of the Fallen’da, sık sık karşınıza çıkan Decepticon‘lar sayesinde, işin aksiyon tarafını da tadıyorsunuz. Karşınıza çıkan düşman robotlarının üzerinde bulunan bar, onların gücünü simgeliyor. Standart robotları birkaç hamlede elimine etmeniz mümkün. Ekranın sol üstünde ise bizim güç bar’ımız var. Onun hemen altında ise üç haneden oluşan, özel vuruşlarda kullandığımız enerji bulunuyor.

Autobot’lar Dönüşün!

Bu özel vuruşlar, dövüş esnasında ekranda çıkan “şu tuşa bas” şeklinde uyarılar sayesinde yapılıyor. Öyle ki, siz bir Decepticon’a ardı sıra yumruklarla dalmışken, hemen karakterinizin üzerinde beliren uyarı ile, bir kerede onun işini bitirecek hamleyi yapabiliyorsunuz. Bölümlere göre değişen robot seçimine karşın, Autobot’ların arasında bir oynanış farkı yok. Optimus Prime olmuş ya da Bumblebee olmuş, pek bir şey fark etmiyor.

Funclub.tr.samsungmobile.com adresinden idirebileceğiniz oyun, maalesef Türkçe değil. Eğer Transformers: Revenge of the Fallen keyfini sinema salonundan cep telefonunuza taşımak isterseniz, bu oyun sizin için biçilmiş kaftan. Ancak ağır ilerliyor oluşu, Türkçe dil problemi gibi eksiler, bir süre sonra sıkılmanıza yol açabilir.

Puan: 10/6

:: Transformers’ı cep telefonunuzda oynamak ister misiniz?
yazarAykut Göker

Yazı yazmayı çok seven ve hayatının her döneminde bu tutkusunu sürdürecek olan Aykut, kelimelere olan borcunu ShiftDelete.Net'te ödüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Transformers: Revenge of the Fallen konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Transformers: Revenge of the Fallen ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Transformers: Revenge of the Fallen ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "