Okunma

Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı


14 Ekim 2011 Cuma 11:20
Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı

Trend Micro, son kullanıcıların dijital yaşamlarını koruyan özel güvenlğik yazılım ailesini tanıttı. Türkiye pazarında Türkçe olarak satışa sunulan Trend Micro Titanium 2012, tüm zararlı tehditlere karşı tüketicilere yardımcı olmak için tasarlanmış.

İlk olarak 2010 yılında tanıtılan Titanium ailesi üzerine inşa edilen Titanium 2012, hızla artan tehditleri dijital yaşamlarımızdan uzak tutuyor.

Trend Micro 2012, aile fotoğraflarınızdan banka hesaplarınıza, online alışverişten sosyal ağlara kadar tüm alanlarda koruma sağlayıp, masaüstü bilgisayar, tablet ya da akıllı telefondan internete güvenle erişme imkanı sunuyor.

Titanium 2012’nin özellikleri

Sosyal Ağ Güvenliği: Facebook ve Twitter gibi sosyal ağ sitelerindeki kötü amaçlı bağlantıları ve duvarınızdaki tüm görsellerin güvenliğini algılamak için otomatik tarama gerçekleştirir.

Sahte Antivirüs Temizleyicisi: Antivirüs yazılımı gibi davranan programları tespit ederek etkisiz hale getirir.

Proaktif Botnet Koruması: Bilinen ve bilinmeyen tüm botnetleri ve diğer ağ tehditlerini tespit eder.

Taşınabilir Çalıştırılabilir Virüs Koruması: Gerçek zamanlı sezgisel tarama metoduyla çok daha hızlı tarama imkanı. Bir zararlı tespit edildiğinde, yedekleme ve yeniden yapılandırma metoduyla doğrudan virüslü dosyaları kaldırarak, yerlerine düzgün dosyaları yapılandırır.

Paketçi’lere Karşı Çözüm: Taramdan kaçmak için “paketçi” teknolojisi kullanarak şifrelenmiş kötü amaçlı yazılımları yeni tarama metoduyla tespit ederk. Titanium 2012, paketlenmiş bir dosyanın açılması sırasında davranışsal görüntüleme motorunu kullanır ve açılmış dosyayı tarar. Bu özellik, gerçek zamanlı tarama modunu destekler.

:: Titanium 2012’nin sunduğu özellikleri beğendiniz mi?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trend Micro Titanium 2012 Tanıtıldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "