Okunma

Trend Micro Uyardı


08 Haziran 2008 Pazar 21:00
Trend Micro Uyardı
Posta kutunuza son zamanlarda ünlü hediye kartı yayıncısı Hallmark‘tan bir tebrik kartı geldiyse, eklentiyi açmadan önce iki kez düşünün. Güvenlik firması Trend Micro tarafından tespit edilen yeni bir kötücül yazılım, "You’ve received A Hallmark E-Card" konulu bir e-posta içerisindeki eklenti üzerinden yayılmayı sürdürüyor.

Bu İlk Değil

Postcard.exe adlı Not Defteri dosyası, içinde rastgele karakterler yer alan ve kötücül yazılım arka planda yüklenirken dikkatinizi dağıtmayı sağlayan bir belge. Trend Micro ise, kullanıcılarının meraklarını kabartarak eklentiyi indirmelerini sağlamaya yönelik taktiklerin ilk olmadığını belirterek, ünlü Storm solucanının da aynı yolla başladığına dikkat çekiyor. Kısacası, Hallmark ile ilgili herhangi bir e-postayı şu sıralar açmamanızda fayda var.

Bilgi İçin: Trend Micro
Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Trend Micro Uyardı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trend Micro Uyardı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trend Micro Uyardı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "