Okunma

Trump Facebook’ta şova başlıyor


25 Ekim 2016 Salı 04:30
Trump Facebook’ta şova başlıyor

Facebook çalışanlarının Trump’ı sosyal medya servisinden tamamen silmek için şirket içinde kavga etmeleri henüz çok yeni bir haberken, Trum şimdi Facebook çalışanlarını sinirden kudurtacak bir karar aldı.

Zuckerberg’in Trump’ı sansürleme girişimlerini yasaklamasının ardından Facebook’tan istifa eden veya tartışmalara devam eden çalışanlara inat ABD Başkanlığına aday olan Donald Trump’ın kampanya yöneticileri, Facebook’ta her gün canlı video şov yapacaklarını açıkladılar.

Facebook sayfasında düzenli canlı yayın

Buna göre, Trump’ın Facebook sayfasında her gün akşam saatlerinde başlayacak olan canlı video yayınında Trump destekçisi iş adamları veya ünlü isimlerle röportajlar yapılacak, seçim gündemindeki meseleler hakkında tartışmalar yapılacak. 

Bu videoların yayına başlamasından sonra Facebook içinde huzursuzluğun ve Trump’a karşı sansür söylemlerinin artması da bekleniyor.

Bu tür bir müdahalenin ise Trump’ın mağdur görünmesine ve oylarını sağlamlaştırmasına yardımcı olacağı düşünülüyor.

Yani Trump’ın bu canlı yayınları, Facebook çalışanlarını provoke etmek için kullanması da mümkün görünüyor.

:: Sizce sosyal medya ABD Başkanlık Seçimleri’ni nasıl etkiliyor?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Trump Facebook’ta şova başlıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  çılgın trump facebook u çoşturuyor

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Hillary çok mu iyi

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bizim ülkemizde böyle bir durum yaşansa Trump kesin başkan olurdu. Irkçı, faşist birisi ve kesinlikle başkan olmamalı. Tabi bunu ABD'nin geleceği için değil dünyanın geleceği için söylüyorum. ABD umrumda değil.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  trump hillary ne farkeder biri ırkçı olacak müslümanlara zulmedicek öbürü ortadoguyu sallamaa devam edecek gene olan müslümanlara olacak siz hiç gördünüzmü 2. dünya savaşından sonra hristiyanların savaştığını

 5. SDN Okuru dedi ki:

  ben bu adamı seviyorum ya kim ne derse desin kafası çok güzel

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Trump ı seçtirmemek için adama tam bir karalama kampanyası başlattılar yalaka hilary abd sistemi için daha uygun ondan

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Trump gibi ırkçı faşist bir adam devlet başkanı olmamalı. Irkçılara ve faşistlere lanet olsun.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Adam resmen trol.

" Trump Facebook’ta şova başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump Facebook’ta şova başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump Facebook’ta şova başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "