Okunma

Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek!


24 Mayıs 2018 Perşembe 08:59
Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek!

ABD’nin sansasyonel başkanı Donald Trump hakkında federal mahkeme tarafından ilginç bir karar verildi. Daha önceden beğenmediği tweetleri atan takipçilerini Twitter üzerinden engelleyen Trump, mahkemenin verdiği karar ile beraber artık kimseyi engelleyemeyecek.

New York Columbia Üniversitesi‘ne bağlı bir vakıf tarafından geçtiğimiz yıl Donald Trump hakkında bir dava açılmıştı. Trump’ın 7 takipçisini Twitter’daki 52 milyon takipçili realdonaldtrump isimli resmi hesabından engellediği gerekçesiyle açılan davada dün örnek bir karar çıktı.

New York‘ta bulunan federal mahkemenin yargıcı Naomi Reice Buchwald verdiği kararda, bu yasaklamanın anayasanın birinci maddesine göre sorun teşkil ettiğini belirtti.

donald trump twitter

Buchwald, kararında devlet memurlarının siyasi görüşlerinden dolayı kimseyi engelleyemeyeceklerini belirtti. Düşünce özgürlüğünün ABD anayasası ile koruma altına alınmış olduğunu belirten yargıç, ABD Başkanı’nın sosyal medya hesaplarının kamusal bir alan olduğunu söyledi.

Donald Trump, 150’den fazla kullanıcıyı engelledi!

Bu Twitter hesabının hükümet faaliyetlerinin ortaya konduğu ve siyasetçiler ile halkın ortak bir etkileşime girebildiği bir platform olduğu söylendi. Anayasanın birinci maddesinin açıkça ihlal edilerek düşüncü özgürlüğünü engellediği söylenen kararda bundan sonra ABD başkanının hiçbir kullanıcıyı sosyal medya hesaplarından engellememesi yönünde kesin bir mahkeme kararı çıktı.

Açılan davanın içeriğinde her ne kadar 7 sosyal medya kullanıcısının engellendiği bahsedilse de Trump’ın bugüne kadar doğrulanmış 150’den fazla kullanıcıyı Twitter’dan engellediğini biliniyor. Bakalım düşünceleri ve hareketleriyle gündem olmayı başaran Donald Trump, mahkemenin bu kararına saygı duyacak mı?
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek!”

  1. Erkin dedi ki:

    Bütün siyasetçilere yapmaları lazım bunu.

" Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Donald Trump, takipçilerini engelleyemeyecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "