Okunma

Trump Time Warner satışını iptal edecek


23 Ekim 2016 Pazar 08:00
Trump Time Warner satışını iptal edecek

ABD seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin başkan adayı Donald Trump, AT&T’nin Time Warner’ı satın almasına ateş püskürüyor.

Time Warner’ın, sahibi olduğu medya gücüyle ona karşı kampanya yürüttüğünün altını çizen Trump, başkan seçilmesi halinde bu satın almayı iptal edeceğini açıkladı.

Bu kadar büyük bir gücün çok küçük bir kitlenin eline geçmesinin etik olarak doğru olmayacağının altını çizen Trump, “oylarımı engellemek ve ABD halkının sesini kısmak için çalışıyorlar,” dediği medya grubu olarak Time Warner’ı hedef gösterdi.

Trump tüm medyaya savaş mı açıyor?

Trump ayrıca, Comcast’ın 2013’te NBC Universal’i satın alma işlemini de incelemeye alarak iptal edeceğini vurguladı. Bu satın alma işlemlerini, “Demokrasiyi yok edecek alışverişler,” olarak tanımlayan Trump kendisinin seçilmesini engellemek için bir güç yapısı kurulduğunun da altını çizdi.

Trump, medyada kendisi hakkında yayınlanan kasetlerin ve haberlerin, hiçbir gazetecilik etiği gözetilmeden, doğruluk kontrolü yapılmadan, seçim sonuçlarını etkilemek için kasten oluşturulduğunu ve çarpıtıldığını savunuyor.

Başkanlık seçimini kazanması halinde, Trump’ın dev teknoloji ve medya şirketlerine savaş açması bekleniyor.

Hillary Clinton’ın başkan yardımcısı olarak atamayı planladığı Tim Cook’un Apple’ı da dahil olmak üzere, Trump’ın konuşmalarını yayın akışından kaldırmak isteyen çalışanlarla dolu Facebook, Demokrat Parti ile iyi ilişkiler olan Google, Microsoft ve Twitter Trump’ın gazabına uğrayacak ilk hedefler arasında yer alıyor.

:: Sizce Donal Trump seçimi kazanırsa teknoloji şirketleri ne tür yaptırımlarla karşılaşabilirler?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Trump Time Warner satışını iptal edecek”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  İletişim ve medya tekel oluyor bu satın almayla adam bunu dediyse haklı tekel demek kölelik demek. Dikkat ederseniz şirketler büyüdükçe halka arz yada hisse paylaşımı yapar sebep kontrolsüz devasa güçler olup ülkeyi ve ya hükümeti(dolaylı yoldan halkı) tehtid edecek konuma gelmesin diye…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam seçilmez herşeye karşı müslümanlar da karşı

 3. SDN Okuru dedi ki:

  obamayı seceçenler bunlardan birini sececek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kıskanıyorlar beni

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Trump olur umarim amerika icin en iyi secim trumptir clintonun obamadan farki yok obama ne yapmis yuzde 1 buyuyor amerika trump lojistik istihdam olarak abd yi daha da ileri goturecektir o yuzden trump make great america!

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adam da seçilmemek için her şeyi yapıyor gibi .

 7. SDN Okuru dedi ki:

  ABD Başkanlık Seçimleri'ni yakından takip eden birisi olarak her ne kadar Trump'ı ve söylemlerini kendi etik değerlerimle bağdaşmıyor bulsam ve ona karşı Demokratların tarafında yer alsam da bu çerçevede yapmış olduğu tesbit oldukça doğru ve yerinde. Maalesef, medya dünyasında hal-i hazırda görünür olan ittifakların bir adım daha öteye giderek medyanın çok oyunculuğunun da ortadan kalkmasına yol açacak şekilde bir boyut kazanması çok daha büyük bir tehlikeye işaret ediyor. Umarım, Trump'ın başkan seçilmesine gerek kalmadan ABD Federal Ticaret Komisyonu, Google ve Microsoft'un yapmış olduğu satın almalarda olduğu gibi bu çerçevede de konuya dikkatle eğilir ve satış işlemi gerçekleşirse bile geriye dönük olarak iptalini sağlar.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten Trump kendi kazanamasın diye yapıyor. Kimin başkan olacağı zaten gizli devlet tarafından belirlenmiş durumda.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Trump gelmeyecek rahat olun. Clinton kazanacak. Çünkü kapitalist sisteme kafa tutan kim olursa olsun yok olur. Trump eğer şirketlere karışırsa çok fazla yaşamaz emin olun. Amerikanın gizli devleti var..

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bu adamı magazin olsun diye var dikkate almayın

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Seçilemeyecek. Heyecana gerek yok.

" Trump Time Warner satışını iptal edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Trump Time Warner satışını iptal edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Trump Time Warner satışını iptal edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "