Okunma

Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli!


11 Ağustos 2018 Cumartesi 09:00
Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli!

Intel, katı hal diskleri ya da kısa ve daha yaygın adı ile SSD sürücüler için yeni bir şekil icat etmiş durumda. Yaklaşık 30 santimetre uzunluğundaki cetvel şekilli Intel 32 TB DC P4500 hem yoğunluğu hem de şekli ile veri merkezlerine büyük katkı sağlayacak.

Başta da belirttiğimiz üzere Intel 32 TB DC P4500 aslen veri merkezleri için tasarlanmış bir SSD modeli. Donanımın veri merkezlerinin artan kapasite, servis ve termal verimlilik ihtiyaçlarını karşılamak üzere öne çıkan bir çözüm olduğuna vurgu yapılıyor. Bu cetvellerden 32 tanesini bir araya getirerek 1000 terabayt yani 1 petabayt veri depolamanın mümkün olduğunu da belirtelim.

Intel 32TB DC P4500

Bu tasarımın önemli bir avantajı ise soğutma maliyetlerini azaltmak olarak gösteriliyor. Ayrıca, şirket bu sürücüsünün geleneksel 2.5 inç sürücülerin yerine geçmesini istiyor. Tahmin edeceğiniz üzere bu SSD modeline erişmek şu an için mümkün değil. 32 TB DC P4500 sadece kurumsal bir ürün durumunda.

Donanım PCIe NVMe bağlantısı kullanıyor olsa da bir son kullanıcı sistemine uyması kesinlikle imkansız. Yeni form faktörü sadece 1U sunucu rafları ile uyumlu. Ölçeklenebilir verimlilik yönetimi için hot plug, hot removal ve LED desteği de müdahale konusunda kolaylıklar sağlıyor.

Intel tarafından Intel 32 TB DC P4500 fiyat bilgisi ise açıklanmıyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli!”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    En az 100 bin tl olur bu

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    vay arkadaş boyuta bak be

  3. firtinax dedi ki:

    Bi ev alınır herhalde

" Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Dünyanın en yoğun ve en tuhaf SSD modeli! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "