Okunma

Türk Hackera 135 Yıl Hapis!


10 Ocak 2016 Pazar 11:20
Türk Hackera 135 Yıl Hapis!

Mersin’de, tarafına açılan birçok farklı dava ile gündeme gelen hacker Onur Kopçak, sahte banka sistemleri oluşturup bu vesileyle 11 kişinin banka bilgilerini çalmak suçu ile yargının karşısına çıkmıştı.

2013 yılında aldığı 199 yıllık rekor cezaya, devam eden davaların sonuçlanmasıyla 135 yıl daha eklenmiş oldu.

Hacker Onur Kopçak, 135 yıl daha ceza aldı!

16-01/10/news_1-onur-kopcak-2016.jpg

Şu an ceza evinde olan ve cezasına 135 yıl daha eklenen Onur Kopçak, söz konusu yeni cezası ile ilgili mahkemeye bir mektup gönderdi.

Gönderdiği mektupta Kopçak, şu ifadeleri kullandı: “Bir asır 35 yıl cezamın onanmasını talep ediyorum. Sayın başkanım, yukarıda bilgileri yazılı dava dosyanızda yargılandım. Beni yalnızca bir kez görüntülü sistemde görmekle 135 yıl hapis cezası verdiniz. Şu an sorulsa, ten rengimi bile hatırlamayacağınıza eminim. Bilişim suçlarındaki zincirleme suç hükümlerinin yetersizliği, toplumsal istikrar mı sağlıyor anlamış değilim. Verilen astronomik hapis cezalarıyla amaçlanan kazanımın ne olduğu da muammadır. Kararı hiçbir şekilde hak etmediğim halde Yargıtay kurumunda, yürürlükte olan kanun maddelerinden hareketle çözüm üretemeyeceğine dair kuvvetli olan inancım, kararı temyize gerek görmemiştir.”

:: Hacker Onur Kopçak için verilen bu ceza ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

66 yorum - “Türk Hackera 135 Yıl Hapis!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bir dahi daha eksildi

 2. SDN Okuru dedi ki:

  türk hackera 135 yıl hapis.. türk hackera 135… türk hackera.. HACKERA.. tebrikler artık dolandırıcıların yeni lakabı hacker! sahte banka sistemleri oluşturmakla hacklemek arasında ince bir çizgi var düzenlemenizi öneririm

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Küfürlü yorumlar neden yayinlaniyor ???

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İnsanın parasını çalana 234 yıl hapis veriyorlar insanın canını alanı cumhurbaşkanı yapıyorlar ne bekliyorsunuz hala bu ülkeden onu anlamadım ben

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bu hackerlık değil. hırsızlık ve dolandırıcılık. Başlığı bence düzgün yazmalısınız.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  adam o kadar yaşamicak zaten

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Biri evinize girip hırsızlık yaptığında nasıl polise koşup sürüm sürüm sürünsün inşallah diyorsanız. Bu işi teknoloji aracılığıyla yapmış olana da aynı gözle bakmanız gerekir. Verilen ceza klasik Türk Ceza Kanununun elinin bolluğundan dolayı olduğunu sanıyorum. Bir ara susam çalan çocuklar vardı…

" Türk Hackera 135 Yıl Hapis! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Hackera 135 Yıl Hapis! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Hackera 135 Yıl Hapis! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "