Okunma

Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi


15 Aralık 2008 Pazartesi 08:49
Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi

Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom, Türk teknolojisini dünyaya ihraç etme hedefiyle ODTÜ (Ortadoğu Teknik Üniversitesi) Teknokent ile işbirliği sözleşmesi imzaladı. Türk Telekom ve Türk Telekom’un Ankara’da genişleme fırsatlarını değerlendirmek isteyen iştirakleri, Argela, Innova, AssisTT ve Sebit‘in Ankara Ar-Ge üslerinin bu sözleşme çerçevesinde kurulacak 10 bin metrekarelik Ar-Ge merkezinde yer alması hedefleniyor.

İşbirliği kapsamında, ODTÜ Teknokent‘teki 10 bin metrekarelik alana Türk Telekom ve iştiraklerinin Ar-Ge ekiplerinin teknolojik çalışmalara daha hızlı ve daha düşük maliyetli çözümler getirmeyi hedeflediği binalar inşa edilmesi düşünülüyor. Faaliyetlerin gelecekte daha da artacağı düşünülerek, ilave bir 10 bin metrekarelik alan daha sözleşme kapsamında Türk Telekom‘a tahsis edildi.

Genç girişimcilere kuluçka merkezi de olacak

Sözleşme kapsamında 1000 metrekarelik bir kuluçka merkezinin de kurulması ve bu kuluçka merkezinin, ODTÜ‘nün nezaretinde üniversite öğrencileri, genç girişimciler ve küçük işletmelere Ar-Ge faaliyetleri için uygun ortamı sağlayarak fikirlerini hayata geçirme ve büyüme fırsatı sunması amaçlanıyor.   

Teknokent alanına yapılacak binaların inşaatının  2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Bu amaç doğrultusunda projenin 3 ay içerisinde tamamlanıp, bir yıl içerisinde binaların kullanıma hazır hale gelmesi planlanıyor. Türk Telekom, teknokentteki faaliyetlerini yürütürken ODTÜ ile bilgi paylaşımında bulunmayı ve  ortak Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirmeyi hedefliyor.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Türk Telekom
Yazan: Ruşen Göbel
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel bir düşünce olmuş tebrikler Türk Telekom

    başarıların devamını bekliorzzz

" Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’dan Ar-Ge Merkezi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "