Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni


06 Nisan 2012 Cuma 19:41
Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni

Türk Telekom’un fiber internet seçeneklerini ilk duyuran sitelerden biri ShiftDelete.Net olmuştu. ADSL kullanıcılarını fiber internete geçirecek olan projenin duyurulması, büyük heyecan yaratmıştı.

Fiyatların da açıklanmasının ardından, altyapı çalışmalarının ulaştığı ADSL kullanıcılarına daha yüksek hızda internet vermeye hazırlanan Türk Telekom‘a BTK‘dan ihtar geldi.

Türk Telekom’a verilen ihtar

Resmi sitede yayınlanan açıklama şöyle;

“Türk Telekom’un sunmakta olduğu fiber internet hizmetlerine ilişkin tarifelerin Kurumumuzun onayına sunulması gerektiği halde bu hükmün gereğinin adı geçen işletmeci tarafından yerine getirilmemiş olması nedeniyle, Telekomünikasyon Kurumu Tarafından İşletmecilere Uygulanacak İdari Para Cezası ve Diğer Müeyyideler Hakkında Yönetmeliğin 13’üncü maddesi uyarınca Türk Telekom’un ihtar edilmesi hususuna karar verilmiştir.”

Bundan sonra ne olacak?

Türk Telekom yetkilileri ise bu ihtara karşılık olarak, tüketicilere daha hızlı seçenek sunmak için acele ettiklerini ancak bu uyarıdan sonra fiyatları yeniden belirleyerek kurumun onayına sunarak hareket edeceğini aktardı.

:: Fiber internet erişimine sahip olmak ister misiniz? Fiyat beklentisi konusunda düşüncelerinizi paylaşmak için buraya tıklayın.
yazarAhmet Dokuzmegapiksel

SDN'de çok sık yazmasa da, yazdığında taşı gediğine oturtan Ahmet Dokuzmegapiksel, sitenin ilk yazarları arasında olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

60 yorum - “Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  şuanda beleş fiber optik kullanıyorum ( şimdi değil tabi… ) sabit telefonu SUPERONLINE’na taşıyana 20Mbps 4GB kotalı 6 ay bedava kotayı aşıncada maksimum 49TL fatura yinede iyi… TV ile 32GB oldu ücret gözükmedi… )

 2. SDN Okuru dedi ki:

  32 Mbit Fibernete 50 GB Adil Kullanım Kotası uyguluyorlar şaka gibi 🙁

 3. SDN Okuru dedi ki:

  fiyat artıcak hızlar halen 0 mbit oalcak değişen bişey yok.

 4. godzilla87 dedi ki:

  fiyatlar neyse de şu adil kullanım kotası işi bozuyor. hem superonline hem de ttnet yiyor aynı haltı. tercihim biraz daha bekleyip uydu net’i değerlendirmekten yana

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiyede tekel mantığı vatandaşı zorluyor.
  Eve TT’den başka kablo gelmeyen Türkiyede ne Superonline ne de Türksat kablodan hizmet beklenmiyor. Olmayacak oldurmayacaklar.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  para için herşeyi yaparlar

 7. aslanpayi dedi ki:
 8. SDN Okuru dedi ki:

  kesin fiyatlar artacak. herşeye zam geldi alıştık nasılsa görmeyiz bile

 9. SDN Okuru dedi ki:

  TT NET ÜÇ KAĞITÇI ŞİRKETİN BİRİDİR VERİLEN DEĞERLERİ HİÇ BİR ZAMAN GERÇEK DEĞİLDİR.
  EN İYİSİ UYDU NET BENCE.

 10. uzayelek dedi ki:

  alt yapı hizmetini ttnet veya telekom yapmakta hızlı internet geleçekmi evet gelecek ucuzmu olacak hayır vatandaş ***** ??.çünki ttnet sadece tek el olacak buda tekelleşme demek ne hükümetlet ne devlet nede BTK hiç birşey yapamayacak yapmayacak bu kuruluşlar bu işe ortak bence tekelleşme olması için elinden geleni yapan kuruluş***** geliyor hiç uğraşmayın dünyada en pahalı interneti biz olacağız.bakın dikkat edin benzinde hiç birşey yapabiliyorlarmı hayır.? internette aynı olacak çok pahalı ***** tekelleşme.

" Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Türk Telekom’un Fiber’ine BTK Freni ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "