Turkcell, Superonline için düğmeye bastı


06 Nisan 2021 Salı 21:52
ABONE OL
Turkcell, Superonline için düğmeye bastı

Turkcell denildiğinde akıllara GSM operatörü geliyor olsa da, şirketin birçok alt faaliyet alanı bulunuyor. Bunlardan en büyüğü olan internet servis sağlayıcısı Superonline için halka arz sürprizi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Hazırlanıyoruz diyoruz, zira henüz konu hakkında şirket tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak Bloomberg’e konuşan kaynaklara göre şirket bankalar ile görüşmelere başlamış durumda.

Superonline halka arz iddiaları hissilerde etkisini gösterdi

Turkcell Superonline’ın halka arzı konusundaki ilgilerini ölçmek için yerel ve uluslararası bankalarla görüşmelerin başladığı, sürecin özel olduğu için tanımlanmamasını istediği dile getirildi. Yatırımcı talebinin yetersiz görülmesi halinde Turkcell halka arzın ertelenebileceğini söyledi.

Bu gelişmenin ortaya çıkması sonrasında. hisseler günün erken saatlerinde yüzde 2,8’lik bir düşüş yaşadı. Ancak durum kısa sürede tersine döndü ve yüzde 1,2’lik bir artış gözlendi.

Eğer süreç başarıyla tamamlanırsa Superonline halihazırda halka açık bir şirket olan Turkcell’in borsada işlem gören ilk iştiraki olacak. Tek işi internet hizmetleri sağlamak olan yerel şirketler arasından halka açılan ilk isim de yine Superonline olacak.

Turkcell İcra Kurulu Başkanı Murat Erkan geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamada, şirketin yönetimi ve hissedarlarının, Superonline, kule operatörü Global Tower ve ödeme hizmetleri şirketi Paycell de dahil olmak üzere çeşitli birimlerde blok satış veya halka arz yoluyla hisselerin elden çıkarılması olasılığını tartıştıklarını söylemişti.

Geçen yıl Superonline, faiz, vergi, amortisman ve amortisman öncesi gelir ve kazançlarda çift haneli büyüme sağlamış, Borsa İstanbul’da da ciddi yükselme sağlamıştı.

Turkcell’in web sitesinde yaptığı yatırımcı sunumuna göre, cirosu 2020’de 5.54 milyar liraya (680 milyon dolar) ulaşırken, Ebitda bir önceki yıla göre% 20 artarak 2,9 milyar liraya ulaştı.

Türkiye’nin en büyük operatör şirketi olan Turkcell’in internet ayağı olan Superonline’nın akıbeti önümüzdeki günlerde kesinlik kazanacak.
yazarSüleyman Kelle

2001 yılında Denizli’de doğdu. Ege Üniversitesinde öğretimine devam ederken aynı zamanda ilgi alanı olan teknoloji konusunda içerik yazarlığı yapmakta. SDN çatısı altında sahip olduğu yazarlık tutkusunu sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
9 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Allah çıkarmadı karşımıza birini de haddini bildirse şu kan emicilere… yıllardır haksız yere koparmadıkları para kalmadı bizden. Welcome to Turkey…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

1 hafta öncesine kadar 2 mbps internet alıyordum (72 mbps’den) bu hafta çok şükür 10 mbps’ye yükseldi gene kötü ama teşekkürler

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Starlink geliyor
Bunlarda halka açılıp halka kitliyecekler şirketi

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Normal bir kullanıcının Starlink’ten uydu internet hizmeti alabileceğini düşünüyormusun ? türkiyedeki fiyatlar herkese çok yüksek geliyorken, 100 $ amerika başlangıç fiyatları, gerekli donanımlar hariç.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Sorsan ne Turkcell ne Türktelekom tekel değil.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Keşke biraz fiber modemleri yenilese hg 255s verdiler modem pok gibi 100 mbitte 0.40 down 0.10 up alıyorum

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

ABD deki gelirleri düşün istersen 100$ ucuz demek icin

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Bende de Türkcell Superonline var 8 senedir kullanıyorum ilk yıllarımda 3 defa modem değişti 3ncusu adam akıllı çalıştı ve arafa sürekli reset artırıyorum merkezden ve a sürekli şifre degistiriyorum modem dolabın icinde ve heryeri çekiyor burda diğer arkadaşlar modem bok gibi diyor yada modem den çekenler var ama gidipte turkcell i arayın getirsinler modemi yapmıyorlarsa cimere sikayette bulun adam gibi yapmak zorundalar

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Ben Superonline kullanıyorum ama internet çok kötü

" Turkcell, Superonline için düğmeye bastı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Turkcell, Superonline için düğmeye bastı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Turkcell, Superonline için düğmeye bastı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  2. 2 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  3. 3 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  4. 4 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  5. 5 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  6. 6 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  7. 7 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  8. 8 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  9. 9 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  10. 10 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!